Firmy z branży logistycznej walczą o najlepszych na rynku pracy

Branża logistyczna bardzo dynamicznie się rozwija. Tylko w III kwartale br. opublikowano o ponad 16 proc. ofert pracy więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Więcej ogłoszeń oznacza wzrost liczby zleceń i potrzebnych pracowników, a w konsekwencji nowe wyzwania przed pracodawcami w obszarze rekrutacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z branży logistycznej walczą o najlepszych na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 paź 2015 12:08


Firmy z branży logistycznej, zatrudniające od kilkuset do nawet kilku tysięcy pracowników, szukają nowych sposobów rekrutacji, które oszczędzą czas, a jednocześnie pozwalają znaleźć najbardziej wartościowych kandydatów.

- Pracodawcy z branży logistycznej to liczna, ze względu na duże zapotrzebowanie na pracowników, ale też świadoma grupa naszych klientów. Najczęściej stosują oni szeroki zakres praktyk rekrutacyjnych, które pozwalają im zidentyfikować najlepszych kandydatów. Zwłaszcza, że ze względu na szybki rozwój branży, o pracownika jest coraz trudniej. Dlatego, żeby znaleźć tych najlepszych, firmy z branży logistycznej muszą postawić na profesjonalny proces rekrutacyjny. A ten powinien być każdorazowo dopasowany przede wszystkim do rodzaju stanowiska, na jakie poszukujemy kandydatów – mówi Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter.

Wymagania zależne od poziomu stanowiska i doświadczenia

Do prostych, ale kluczowych zasad rekrutacji w branży logistycznej, należy dopasowanie oczekiwań wobec kandydata do jego stanowiska pracy. Zupełnie inaczej rekruterzy przygotowują ofertę na stanowiska niższego szczebla, a inaczej na stanowiska menadżerskie.

czytaj też: Jest praca na kolei: Jakie wymagania i oferty?

- W przypadku rekrutacji magazynierów, bierzemy pod uwagę chęć do pracy oraz wcześniejsze doświadczenia. Natomiast w przypadku stanowisk specjalistycznych podstawowe kryterium to doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku lub wykształcenie kierunkowe. Jednak kluczowe jest dla nas to, czy kandydat do pracy wykazuje proaktywność w działaniu i chęć uczenia się. To często dla nas bardziej istotne niż obiektywne kryteria – mówi Andrzej Wątrobiński, kierownik personalny w Fiege.

Dopasowanie wymogów do stanowiska pracy to jedno, a przygotowanie procesu rekrutacyjnego odpowiednio do wieku kandydatów to już inna sprawa. Potrzeba szybkiego i skutecznego znalezienia pracownika, jak również wejście na rynek pracy kolejnych pokoleń, przyczyniły się do zmian w sposobie rekrutowania kandydatów.

Firmy z branży logistycznej coraz częściej do prowadzenia procesów rekrutacyjnych wykorzystują nowoczesne platformy rekrutacyjne, które porządkują procesy, oszczędzają czas i pomagają szybko odnaleźć najlepszych kandydatów. Takie narzędzia są także pomocne, kiedy do pracy rekrutujemy przedstawicieli różnych pokoleń.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.