Firmy wysokich technologii dały pracę ponad stu specjalistom

Firmy wchodzące w skład poznańskiego Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii dały pracę ponad stu specjalistom - naukowcom i osobom zajmującym się innowacjami. Podsumowano dwa lata działania Zespołu Inkubatorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy wysokich technologii dały pracę ponad stu specjalistom

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 wrz 2014 18:37


Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii (ZIWT) jest częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). ZIWT to największy kompleks laboratoryjny dla firm w Wielkopolsce. W ciągu dwóch lat powstało w nim 25 przedsiębiorstw i 13 start-upów. Pracę w ZIWT znaleźli m.in. biotechnolodzy, chemicy i informatycy. Budowa ZIWT kosztowała prawie 80 mln zł.

Jak powiedział dyrektor PPNT prof. Bogdan Marciniec, ZIWT jest miejscem dla małych firm, które nie mają pieniędzy na zbudowanie własnych laboratoriów. "Pomagamy tym, którzy mają najlepsze pomysły. Dajemy laboratoria i wsparcie kapitałowe" - dodał prof. Marciniec.

Czytaj też: Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel powiedziała, że poznański Park jest jednym z dwóch najlepszych w Polsce. "Chcemy żeby parki świadczyły profesjonalną obsługę dla przedsiębiorców i pomagały w komercjalizacji prac badawczych. Mamy kłopot z mariażem biznesu i nauki. Parki wydają się być naturalnym miejscem, gdzie ta współpraca może się świetnie rozwijać - dodała.

Wendel przypomniała, że w nowej perspektywie unijnej Polska będzie miała blisko 10 mld euro na komercjalizację prac badawczych i rozwojowych oraz ok. 5 mld euro na podnoszenie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny powstał w 1995 r. i był pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Jest prowadzony przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W Parku pracuje ok. 350 osób, działa ponad 80 firm oraz kilka centrów badawczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.