×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firmy transportowe i magazynowe mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 lut 2023 9:28

Trudności w znalezieniu pracowników o odpowiednich kompetencjach są barierą dla 35 proc. firm - wskazuje Polski Instytut Ekonomiczny. Duże problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników ma branża transportowa i magazynowa - dodaje.

Firmy transportowe i magazynowe mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników
Duże problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników zgłaszają przede wszystkim firmy zajmujące się transportem i magazynowaniem (fot. Unsplash/Adrian Sulyok)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W opinii analityków PIE, w perspektywie najbliższych kilku lat rynek pracy będzie podlegać zmianom, które mogą nasilić problemy firm z pozyskaniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach.

Według badania PIE opublikowanego w najnowszym wydaniu "Tygodnika Gospodarczego PIE", dla 35 proc. badanych firm barierą mającą duże znaczenie w działalności przedsiębiorstwa są trudności w pozyskaniu pracowników o odpowiednich kompetencjach. Na duże trudności z tym związane rzadziej narzekają mikrofirmy (32 proc.) niż duże przedsiębiorstwa (38 proc.), "których zwykle szerszy zakres działania wymusza zapotrzebowanie na pracowników o różnych specjalizacjach i kompetencjach".

Duże problemy z pozyskaniem odpowiednich pracowników zgłaszają przede wszystkim firmy zajmujące się transportem i magazynowaniem, a także działalnością związaną z kulturą, rozrywką i rekreacją (po 48 proc. wskazań) oraz z sektora IT (46 proc.) i przetwórstwa przemysłowego (43 proc.). W 2021 r. było to 72 proc., a w 2022 r. - 59 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmy transportowe i magazynowe mają problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA