×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firmy szukają ludzi przez TikToka i Spotify. "Chcemy być tam, gdzie są potencjalni kandydaci"

Popularność mediów społecznościowych rośnie. Nie dziwi więc, że firmy coraz śmielej zakładają tam konta, by dotrzeć do kandydatów. Coraz chętniej pracodawcy sięgają też po niestandardowe platformy, takie jak TikTok czy Spotify.

Firmy szukają ludzi przez TikToka i Spotify. "Chcemy być tam, gdzie są potencjalni kandydaci"
Według badań Pracuj.pl już 54 proc. Polaków szukających pracy sięga w trakcie przeglądania ofert po popularne kanały społecznościowe (Fot. Camilo Jimenez/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • PwC Polska, RocketJobs.pl czy policja to przykłady firm lub podmiotów, które docierają do kandydatów za pomocą TikToka.
  • Niektóre firmy idą o krok dalej i wykorzystują możliwość pozyskiwania kandydatów w dość nieoczywistych kanałach dotarcia. Przykładem jest Ikea, która do rekrutacji wykorzystała Spotify.
  • Jak zauważa Elwira Policht z Hays Poland, media społecznościowe mogą być narzędziem pracy rekruterów w każdej branży. Skuteczność będzie jednak zależała od umiejętności selekcji kandydatów i doboru konkretnych platform.

"Hej, z tej strony Karolina Szabłowska, odpowiadam za działania marketingowe w Ikei. Szukam teraz nowej osoby do swojego zespołu". Tak zaczyna się ogłoszenie o pracę w Ikei, które firma zamieściła w formie podcastu na platformie Spotify.

- Chcemy pokazywać się wszędzie tam, gdzie są nasi potencjalni kandydaci i kandydatki, próbować nowych metod oraz kanałów dotarcia i komunikacji. Pomyśleliśmy, że rekrutacja do działu marketingu to doskonała okazja, aby przetestować inne kanały i sprawdzić, czy i kogo konkretnie zainteresuje nasz nowatorski przekaz - mówi Edyta Gradkowska, recruitment delivery manager w Ikea Retail w Polsce.

Nagranie trwa 16 minut. Karolina Szabłowska wraz z Mają Martyniuk-Wojcieszczuk, senior rekruterem z Ikei, opowiadają, dlaczego uruchamiają rekrutację na stanowisko online content team leadera i jakiej osoby poszukują. Zdradzają też, jak wygląda świat meblowego giganta zza kulis. Podcast jest dodatkiem do tradycyjnego, pisanego ogłoszenia o pracę.

- W przekazie chodziło nam o autentyczność. Kto lepiej opowie o pracy na tym stanowisku, jeśli nie bezpośredni przełożony czy przełożona? Chcieliśmy też już na etapie publikacji wakatu dostarczyć pewien obraz doświadczenia i atmosfery, z którym kandydaci i kandydatki mogli się spotkać w trakcie samego procesu rekrutacyjnego - wyjaśnia Edyta Gradkowska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Firmy szukają ludzi przez TikToka i Spotify. "Chcemy być tam, gdzie są potencjalni kandydaci"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • O 2023-01-31 12:34:41

    IKEA, a nie Ikei. IKEA to akronim. Dlaczego nazwy stanowisk z małej litery?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA