Firmy powinny otworzyć się na młodych

Młode osoby w firmie to mnóstwo poświęconego czasu i pracy na ich wdrożenie i naukę.
Czy warto podejmować taki wysiłek?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy powinny otworzyć się na młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 wrz 2014 10:52


Kto zatrudniał młode osoby, ten zdaje sobie sprawę, że jest to specyficzna grupa pracowników
i współpracowników. Z jednej strony wymagają oni większej ilości poświęconego czasu. Wdrożenie osoby, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki na rynku pracy, jest pracochłonne. Z drugiej strony, młodzi ludzie kryją w sobie potencjał, który – dostrzeżony i odpowiednio wykorzystany – może przyczynić się do rozwoju i wielu pozytywnych zmian.

Czytaj też: Młodzi otwierają własne firmy, bo nie chcą mieć nad sobą szefa

- Firmy zorientowane na przyszłość i dynamiczny rozwój zdają sobie sprawę z wielu korzyści zatrudniania młodych pracowników – mówi Kinga Ekert z Instytutu Edukacji Społecznej, który startuje z programem Firma Przyjazna Młodym.

Czytaj też: Dlaczego Nestlé chce zatrudnić 20 tys. młodych w trzy lata?

 - Osoby na początku swojej ścieżki kariery mają mnóstwo energii i wiary w swoje możliwości. Ta pozytywna siła może korzystnie wpłynąć na atmosferę pracy w zespole. Młode osoby to świeże spojrzenie – a to gwarantuje nowe rozwiązania i udoskonalenia. Otwartość młodych na doświadczenia i zmiany oraz ich brak przywiązania do sztywnych reguł sprawiają, że niosą oni ze sobą potencjał innowacji i kreatywności. Innymi słowy, młodzi mogą stać się katalizatorami rozwoju, na który warto postawić w firmie - wyjaśnia Ekert.

Żeby jednak przyciągnąć i utrzymać w firmie młodych i zdolnych pracowników - trzeba stworzyć odpowiednie warunki dla ich rozwoju, znać, a następnie precyzyjnie odpowiedzieć na ich potrzeby.

Warto być firmą przyjazną młodym, czyli przedsiębiorstwem, które przedstawiciele pokolenia wchodzącego na rynek pracy postrzegają, jako dobre miejsce zatrudnienia – uważa Adam Piwek, specjalista od employer brandingu z Mind Progress Group, partnera programu Firma Przyjazna Młodym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.