PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Firmy poligraficzne zatrudniają fachowców

  • Autor: JP
  • 25 wrz 2015 9:51

Bezrobocie w Polsce maleje. Przykładem jest m.in. branża poligraficzna, której rynek pracy już od dłuższego czasu jest rynkiem pracownika.

Firmy poligraficzne zatrudniają fachowców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Branża poligraficzna systematycznie się rozwija. Z raportu przygotowanego przez firmę KPMG wynika, że wartość produkcji sprzedanej sektora sięgnie w 2015 r. 13,8 mld złotych. To oznacza wzrost o ponad 22 proc. w porównaniu z rokiem 2011, kiedy podobne badanie zostało przeprowadzone po raz pierwszy.

- Na rynku usług poligraficznych można obserwować coraz lepsze nastroje – mówi Katarzyna Piekut, kierownik oddziału Pruszków w Adecco Poland.

– Branża rozwija się niespiesznie, ale bardzo systematycznie, korzystając z ogólnej koniunktury gospodarczej. Rozmiar rekrutacji prowadzonych dla tego sektora oraz warunki jakie są proponowane zatrudnianym specjalistom świadczą nie tylko o dobrej kondycji branży. To także potwierdzenie, że sektor poligraficzny to rynek kandydata - dodaje.

Jej zdaniem inne segmenty gospodarki, takie jak logistyka czy produkcja dopiero niedawno weszły w fazę, w której to pracownik ma mocniejszą pozycję. Branża poligraficzna od dłuższego czasu jest wyjątkowo przyjazna kandydatom. Przyczyny tej sytuacji należy wiązać z trudnościami w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry.

- Obecnie w województwie mazowieckim funkcjonuje tylko jedna szkoła zawodowa wyspecjalizowana tylko i wyłącznie w poligrafii. W ramach prowadzonych przez nas projektów rekrutacyjnych zatrudnienie w tej branży tylko do końca września może znaleźć 100 osób. Każda kandydatura jest dla nas cenna i zostanie dokładnie przeanalizowana – zapewnia Katarzyna Piekut.

Wynagrodzenia w branży

Poszukiwani fachowcy to m.in. drukarze offsetowi, pomocnicy drukarzy, a także operatorzy falcerek, sklejarek czy sztancy. Wszyscy pracownicy zostaną zatrudnieni w ramach umów o pracę. Oferowane przez pracodawcę zarobki przewyższają średnie notowane w branży.

W zależności od doświadczenia i umiejętności, introligatorzy mogą liczyć na minimum 3 500 zł brutto. Stawki dla drukarzy rozpoczynają się od ok. 5 000 zł brutto. Na wszystkich stanowiskach występuje bardzo korzystny system comiesięcznych premii. Co więcej osoby, które pomyślnie przebrną proces rekrutacji będą miały zagwarantowane dodatkowe benefity pozapłacowe, takie jak pokrycie kosztów dojazdu, finansowanie relokacji, opieka medyczna lub dodatkowe ubezpieczenie na życie.

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmy poligraficzne zatrudniają fachowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA