Firmy pączkami kuszą... informatyków

"Jeśli jesteś informatykiem - dostaniesz świetną pracę! Jeśli znasz dobrego informatyka - za polecenie go zapłacimy ci cztery tysiące złotych. Jeśli kompletnie nie rozumiesz, o czym mowa - po prostu zjedz nasze pączki" - można było przeczytać w listach dołączonych do paczek z pączkami, które pojawiły się w zeszłym tygodniu w biurowcach i centrach outsourcingowych w całym Krakowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy pączkami kuszą... informatyków

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

30 kwi 2013 11:24


O nietypowej walce o najlepszych programistów i informatyków pisze "Gazeta Wyborcza". Sposobem "na pączka" posługują się światowe firmy z branży IT, które uruchomiły swoje centra w Krakowie i próbują "wyciągnąć" od konkurencji najlepszych specjalistów.

Pączki rozesłała rosyjska spółka Luxoft, która swoją polską siedzibę ma w Zabierzowie - pisze "GW".

- Obecnie gwałtownie poszukujemy około 100 pracowników do pracy w naszym krakowskim oddziale. Stąd akcja z pączkami. W naszej branży trzeba starać się wywrzeć wrażenie. Żeby przyciągnąć kreatywnych ludzi, trzeba samemu się nią wykazać - mówi dla gazety Przemysław Kuć z Luxoftu.

- Ten incydent wskazuje na coraz większe potrzeby kadrowe firm już działających, jak też tych, które swoją działalność w Krakowie dopiero rozpoczynają - mówi Andrzej Jachimczak, prezes firmy Dyskret, która wybudowała i zarządza biurowcem VINCI, w którym pojawiły się słodkie pokusy.

Eksperci Komisji Europejskiej przewidują, że do 2016 roku w całej Europie może powstać aż 700 tys. wakatów w sektorze IT, a to dlatego, że cały czas rośnie liczba danych, które trzeba obrobić i przetworzyć - przypomina "GW".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.