Firmy chcą zatrudniać

Badania dynamiki zatrudnienia przeprowadzone przez firmę rekrutacyjną Antal International wskazują wzrost odsetka pracodawców deklarujących zamiar zatrudnienia kadry średniego i wyższego szczebla. Zatrudnianie specjalistów to zdaniem rekruterów oznaka zbliżania się ożywienia gospodarczego. Firm planujących zatrudnienie przybyło zwłaszcza w branży motoryzacyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy chcą zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PIM)

wnp.pl

20 cze 2013 16:07


W ostatnich badaniach Antal Global Snapshot odsetek pracodawców z sektora przemysłu planujących zatrudnienie kadry średniego i wyższego szczebla wzrósł o 4 proc. w porównaniu do wcześniejszych badań. W branży motoryzacyjnej odsetek ten wyniósł 14 punktów procentowych. Przeprowadzane już po raz 14. badania wskazują, że najbliższe miesiące będą czasem wzmożonych rekrutacji na stanowiska średniego i wyższego szczebla w większości branż.

Jedną z przyczyn zwiększania się zapotrzebowania na specjalistów jest coraz prężniejszy rozwój centrów badawczych i ośrodków badawczo - rozwojowych w Polsce. - Na atrakcyjne oferty pracy w tych organizacjach mogą liczyć m.in. konstruktorzy i programiści. Dynamicznie zatrudniają też pracodawcy z branży lotniczej - prowadzą rekrutacje wielostanowiskowe. Wzrost potrzeb kadrowych wiąże się z napływem nowych zamówień i nowych inwestycji - komentuje Artur Migoń, partner w Antal International i dyrektor Antal Engineering & Operations.

Zdaniem Sebastiana Wysockiego, konsultanta Antal Engineering & Operations w II kwartale 2013 roku można było zauważyć, wzrost zainteresowania firm produkcyjnych pozyskiwaniem doświadczonych menedżerów wyższego i średniego szczebla. - Jest to widoczne przede wszystkim w sektorze przemysłu elektrycznego, elektronicznego, papierniczego, poligraficznego, FMCG oraz FMCG Food. Wiąże się to z dużą ilością inwestycji w powyższych sektorach - informuje Sebastian Wysocki.

Rotację kadr w sektorach gdzie inwestycji jest mniej wymusza czasami przenoszenie menedżerów z tych branż do innych. Zdaniem Wysockiego dużym zaskoczeniem okazał się wzrost zainteresowania producentów z sektora FMCG Food, papierniczego, poligraficznego, elektrycznego, elektronicznego menedżerami wyższego i średniego szczebla z branży automotive. - Bez wątpienia kluczowe w tej sytuacji okazało się duże doświadczenie tych menedżerów w prowadzeniu projektów i działaniu w dynamicznym środowisku oraz bardzo wysoki poziom wiedzy w zakresach takich jak: Lean Manufacturing czy Six Sigma - zauważa Sebastian Wysocki.

Antal International to działająca od 20 lat międzynarodowa firma executive recruitment posiadająca 110 oddziałów w 35 państwach na całym świecie. Badania Antal Global Snapshot powstały w oparciu o rozmowy z 9923 przedsiębiorstwami z 52 krajów Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Polska edycja, przeprowadzona w kwietniu tego roku objęła 1690 pracodawców. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.