Firmy będą ostrożnie zwiększać zatrudnienie

W 2013 r. 1,26 mln osób dostało pracę. Najchętniej przyjmowały nowych pracowników mikrofirmy. Natomiast w sektorze przedsiębiorstw odnotowano dwa razy więcej zwolnień niż przyjęć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy będą ostrożnie zwiększać zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lut 2014 9:29


Jak podaje „Rzeczpospolita" w ciągu 2013 r. zarejestrowało się w urzędach pracy 2,7 mln osób i nieco mniej wyrejestrowało się - 2,68 mln. Dla ponad 1,26 mln bezrobotnych tytułem do wyrejestrowania była praca. Ale ponad 726 tys. osób, w tym 265 tys. kobiet, skreślono z rejestrów bo nie chciały przyjąć propozycji zatrudnienia.

Z danych GUS wynika, że do pracy przyjmowały przede wszystkim mikrofirmy. W sektorze przedsiębiorstw w całym roku zwolniono dwa razy więcej pracowników niż zatrudniono. Niestety w 2014 r. większość firm (70-80 proc.) nie planuje żadnych zmian.

- Gdybyśmy ożywienie na rynku pracy miało być bardziej wyraźne, to dotyczyłoby zmiany w większej liczbie firm. Te są wciąż niepewne ożywienia w gospodarce europejskiej i w USA, a to oznacza, że będą ostrożnie zwiększały zatrudnienie - mówi na łamach "Rz" Maria Drozdowicz - Bieć, prof. SGH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.