×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firma ma oferty zatrudnienia dla wykluczonych zawodowo

  • Autor: aw
  • 15 wrz 2017 13:00

GetBack przygotował program aktywizacji zawodowej osób w trudnej sytuacji życiowej.

Firma ma oferty zatrudnienia dla wykluczonych zawodowo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Osoby powyżej 50 roku życia, rodzice samotnie wychowujące dzieci oraz osoby przebywające pod opieką ośrodków wsparcia społecznego (MOPS) należą do grup dotkniętych wykluczeniem zawodowym.

• O tym, że mogą być wartościowymi pracownikami, pokazuje przykład firmy GetBack, która oferuje stanowiska pracy uzależnione od posiadanych przez nich kompetencji.


Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod koniec 2016 roku liczba pracujących Polaków w wieku 50 lat i więcej zmniejszyła się o 23 tys. (0,5 proc.) w stosunku do roku poprzedniego. Wskaźnik zatrudnienia w tej grupie spadł z kolei we wspomnianym okresie z 33,4 proc. do 33,2 proc. Osoby powyżej 50 roku życia stanowią obecnie jedną z grup uznanych za będącą w szczególnej sytuacji na rynku pracy.

Zdaniem zarządu GetBack kandydaci z tej grupy cechują się bogatym doświadczeniem zawodowym z różnych dziedzin i cennymi umiejętnościami nabytymi w czasie wieloletniej pracy.

- Pracownicy po 50-tym roku życia posiadają wiedzę i doświadczenie, których często brakuje młodszym kandydatom. Cierpliwość, empatia czy umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem, jakimi charakteryzują się osoby z tej grupy wiekowej, to cechy szczególnie istotne na stanowiskach takich jak doradca klienta. Warto wziąć to pod uwagę, poszukując pracowników do firm, w których kontakt z klientem ma decydujące znaczenie - komentuje Karolina Stołecka, dyrektor zarządzająca obszarem HR z GetBack.

Wsparcie dla samotnych rodziców

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, niemal co piąta rodzina w Polsce jest niepełna. Rodzice wychowujący dziecko w pojedynkę, mają problemy ze znalezieniem pracodawcy, który weźmie pod uwagę ich harmonogram dnia.

System pracy zmianowej, obowiązujący w departamencie telefonicznej Obsługi Klienta GetBack, pozwala na złożenie takim osobom dedykowanej oferty, która uwzględnia ich potrzeby związane z codzienną rutyną wychowywania dziecka. Wychodząc naprzeciw ich indywidulanym potrzebom, GetBack dostosowuje godziny pracy do aktualnej sytuacji pracownika. Przedstawiciele Spółki podkreślają, że samotni rodzice mogą okazać się doskonałymi kandydatami do pracy w call center, przede wszystkim ze względu na umiejętność znakomitej organizacji czasu i podziału obowiązków.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firma ma oferty zatrudnienia dla wykluczonych zawodowo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA