PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Specjaliści z dziedziny biznesu, nauki i analizy danych znajdą prace w nowym centrum badań firmy Johnson & Johnson

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lip 2018 19:07

Globalne centrum badań i rozwoju, w którym pracę znajdą specjaliści z dziedziny biznesu, nauki i analizy danych, uruchomiła w Warszawie firma Johnson & Johnson. Inwestycja powstała przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz władz Warszawy.

Specjaliści z dziedziny biznesu, nauki i analizy danych znajdą prace w nowym centrum badań firmy Johnson & Johnson
W warszawskim Globalnym Centrum Badań i Rozwoju Biomedycznej Informacji Sektora Konsumenckiego (CoBIC) zatrudnienie znajdą eksperci ds. biznesu, nauki i analizy danych (fot. pixabay.com)
REKLAMA

"Inwestycja Johnson & Johnson dowodzi, że innowacyjne projekty o strategicznym znaczeniu można z sukcesem realizować w Polsce. Mamy bardzo dobrze wykształconych ludzi, którym chce się pracować i tworzyć wartość dodaną dla polskiej gospodarki" - powiedział prezes PAIH Tomasz Pisula.

Jak zauważył, sektor nowoczesnych usług (BSS) zatrudnia 280 tys. osób, a ponad 36 tys. pracuje w centrach o charakterze badawczo-rozwojowym. "Z kolei nasza Agencja obsługuje 18 projektów inwestycyjnych B+R, które mogą stworzyć ponad 1,3 tys. miejsc pracy" - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według PAIH nasz 38-milionowy rynek zbytu jest jednym z największych w Unii Europejskiej, a "korzystna lokalizacja w centrum kontynentu umożliwia optymalny eksport towarów i usług do wszystkich krajów europejskich i dotarcie do ponad pół miliarda konsumentów".

W warszawskim Globalnym Centrum Badań i Rozwoju Biomedycznej Informacji Sektora Konsumenckiego (CoBIC) zatrudnienie znajdą eksperci ds. biznesu, nauki i analizy danych - wskazała firma w komunikacie. "Ich praca koncentrować się będzie na rozwoju, rejestracji i wprowadzaniu do sprzedaży nowych produktów z zakresu zdrowia i higieny osobistej" - wyjaśniono. Dodano, że do zadań centrum będzie należeć m.in. "doskonalenie cyklów innowacji poprzez analizowanie i raportowanie informacji służących rozwojowi produktów".

Placówka ma stanowić punkt kontaktowy dla oddziałów firmy na całym świecie.

"Chcemy stać się integralną częścią podmiotów rozwijających naukowy potencjał Polski i tworzyć większą wartość dla tych, którym służymy na całym świecie" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor operacyjny Johnson & Johnson Consumer Frank Konings.

Według wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego ten rodzaj inwestycji jest "niezwykle istotny nie tylko ze względu na tworzenie nowych, wyspecjalizowanych miejsc pracy, ale ma również stymulujący wpływ na całe środowisko badawczo-rozwojowe". Ocenił, że CoBIC przyciągnie nowe talenty, które zwiększą potencjał branży w tej części Europy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Specjaliści z dziedziny biznesu, nauki i analizy danych znajdą prace w nowym centrum badań firmy Johnson & Johnson

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA