Firma ifm ecolink potrzebuje 100 inżynierów

Produkująca czujniki do automatyki przemysłowej firma ifm ecolink na początku kwietnia planuje zacząć budowę centrum badań i rozwoju w opolskiej podstrefie WSSE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma ifm ecolink potrzebuje 100 inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 mar 2015 20:13


Członek zarządu ifm ecolink Andrzej Durdyń powiedział PAP we wtorek, że centrum badań i rozwoju, które firma zamierza zacząć budować w pierwszych dniach kwietnia, ma mieć powierzchnię prawie 4 tys. m kw., składać się z dwóch kondygnacji i kosztować ok. 16 mln zł. "Budynek będzie ciekawy architektonicznie i będzie w nim dużo miejsca do pracy twórczej dla inżynierów" - zapewniał Durdyń i relacjonował, że firma ma już pozwolenie na budowę, a potrwać do końca listopada.

Jak wyjaśniał stu inżynierów, których ifm ecolink chce przyjąć w ciągu najbliższych pięciu lat, ma pracować w budowanym centrum nad rozwojem produktów, jakie firma ma swojej ofercie w Opolu. "Nie chcemy ich rozwijać poprzez transfery produkcji z Niemiec do Polski, bo to jest najtańsze i najprostsze. Chcemy rozwijać nasze produkty na miejscu, tak by miały design sygnowany znakiem +made in Opole+" - tłumaczył Dyrdyń. I dodał: "Mam nadzieję, że Opole będzie kiedyś znane z tego, że jest to miasto, w którym produkowane są sensory".

Przedstawiciel ifm ecolink wyjaśniał, że do pracy w centrum badań i rozwoju firmy potrzebne będą osoby o różnych kompetencjach: m.in. inżynierowie, konstruktorzy, programiści, specjaliści od jakości produktu, logistycy. Pierwsze nabory maja ruszyć już latem tego roku. Na początek przedsiębiorstwo chce przyjąć i przeszkolić 5 osób, jeszcze przed zakończeniem budowy centrum. Przyszli inżynierowie mogą być szkoleni w Polsce, ale też np. w Niemczech czy w Indiach, gdzie firma ma już podobne centra badań.

Do pracy - ale też praktyk - w Opolu poszukiwani będą m.in. programiści, mechatronicy czy elektronicy. Ma ich kształcić Politechnika Opolska (PO), która podpisała umowę o współpracy z ifm ecolink. Rektor opolskiej uczelni technicznej prof. Marek Tukiendorf podkreślał w rozmowie z PAP we wtorek, że budowa takiego centrum badań i rozwoju w Opolu to "wyjątkowy skok generacyjny". "Skoro firma decyduje się na otwarcie ośrodka badawczo-rozwojowego, to znaczy że nie chce korzystać już wyłącznie z naszych rąk i średniej kadry technicznej, tylko poszukiwać wśród absolwentów naszej uczelni inżynierów do kreowania technologii. Dzięki temu to tu będą powstawać projekty, które będą wdrażane, a potem eksportowane" - mówił Tukiendorf.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.