Firma Fifor zatrudni 250 osób do produkcji chipsów

250 osób zamierza zatrudnić firma Fifor Polska, która w Radomiu uruchomiła zakład produkujący słone przekąski, m.in. chipsy i chrupki. Dla Radomia i okolic to ważna inwestycja, bo w powiecie radomskim bez pracy pozostaje ok. 28 proc. mieszkańców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma Fifor zatrudni 250 osób do produkcji chipsów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 paź 2014 17:59


Zakład o powierzchni blisko 15,5 tys. m kw. został wybudowany na terenie Podstrefy Radom Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca roku znajdzie tutaj pracę 150 osób.

"Do 2018 roku firma planuje zatrudnić w sumie około 250 pracowników" - poinformował PAP z-ca dyr. generalnego spółki Fifor Jerzy Głowacki W związku wysokim bezrobociem w powiecie radomskim (28 proc.), Fifor współpracuje z miejscowym urzędem pracy i stara się zatrudniać głównie mieszkańców Radomia i okolic.

Czytaj też: Chipsy Pringles prosto z Kutna. I dwieście miejsc pracy

Dyr. Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Józef Bakuła podkreślił, że pośredniak stara się wspierać każdego inwestora, który tworzy w Radomiu nowe miejsca pracy. Kiedy Fifor poszukiwał pracowników, urząd pracy zorganizował giełdę pracy. "Nowy pracodawca otrzymał też pieniądze na staże i refundację stanowisk pracy" - dodał szef radomskiego pośredniaka.

Spółka Fifor Polska związana jest ze znanym na polskim rynku producentem słonych przekąsek - Star Foods. Założycielem i dyrektorem generalnym obydwu firm jest Epaminontas Mitzalis.

Czytaj też: Centrum Usług Wspólnych TNT w Warszawie zatrudni 200 osób

Głowacki podkreślił, że zakład w Radomiu skupi się na produktach marki własnej, tj. chipsach ziemniaczanych, chrupkach kukurydzianych, orzechach smażonych i prażonych oraz prażonych ziarnach słonecznika.

Obecnie Fifor dostarcza swoje produkty firmie Jeronimo Martins Polska do sklepów Biedronka oraz Grupie Handlowej PL Plus, do której należą takie sklepy jak Piotr i Paweł, SPAR i Topaz. "W przyszłości planujemy dostarczać produkty do pozostałych sieci handlowych, jak również eksportować nasze produkty do krajów Unii Europejskiej i na Wschód" - dodał Głowacki.

Od stycznia 2015 r. firma planuje uruchomienie w zakładzie w Radomiu kolejnej linii chipsów ziemniaczanych. Ponieważ - jak podkreślił Głowacki - w związku ze wzrostem produkcji wzrośnie zapotrzebowanie na ziemniaki do 180 ton na dobę, firma zamierza je kupować u lokalnych grup producenckich. Obecnie 90 proc. surowców (ziemniaki, kukurydza, folia i opakowania), jakie wykorzystuje w produkcji, pochodzi z Polski.

Zakład w Radomiu rozpoczął działalność w połowie sierpnia. Na 10 października zaplanowano jego oficjalne otwarcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.