×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firma+1: Z takiego wsparcia przy zatrudnieniu skorzystało już ponad 200 małych firm

  • Agnieszka Widera-Ciochoń
    aw
  • 18 paź 2017 13:43

W Małopolsce trwa dwuletni program „Firma+1”, w którym pomoc w zatrudnieniu pracownika otrzymają mikro i mali przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione.

Firma+1: Z takiego wsparcia przy zatrudnieniu skorzystało już ponad 200 małych firm
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Dzięki inicjatywie Wojewódzkiego Urzędu Pracy lokalne firmy z 15 powiatów Małopolski mogą otrzymać pomoc finansową na zatrudnienie lub staże.

• Do podziału jest ponad 5,2 mln zł.

- O sile małopolskiej gospodarki świadczą mikro, małe i średnie firmy. W naszym regionie jest zarejestrowanych ponad 377 tys. firm, z czego prawie 99,9 proc. To sektor MSP. Właśnie w nim pracuje aż 73 proc. mieszkańców Małopolski. Dlatego na różne sposoby staramy się wspierać ich rozwój. Program "Firma+1" finansowany z funduszu pracy to tylko jedna propozycja - mówi wicemarszałek woj. małopolskiego Stanisław Sorys.

Celem realizowanego od początku 2017 roku programu „Firma+1” jest realna pomoc na zatrudnienie nowego pracownika dla najmniejszych przedsiębiorstw - mikro, małych i osób samozatrudnionych. W jego ramach można zdobyć dofinansowanie miejsca pracy do jednego roku, pieniądze na doposażenie stanowiska lub staże. Program potrwa do końca 2018 roku.

- Z takiej pomocy skorzystało w 2017 r. 206 pracodawców. Były to w 85 proc. mikro firmy zatrudniające do 9 pracowników. Firmy małe, mające od 10 do 49 pracowników, stanowiły 15 proc. uczestników programu. Co ważne, 20 proc. wśród mikro podmiotów to były jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki pomocy urzędów pracy właściciele tych firm zatrudnili swoich pierwszych pracowników - mówi Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Program jest realizowany w powiatach: bocheńskim, brzeskim, dąbrowskim, gorlickim, krakowskim, miechowskim, myślenickim, nowotarskim, olkuskim, proszowickim, suskim, tarnowskim, wadowickim, wielickim oraz mieście Krakowie.

WUP w Krakowie przewiduje, że w 2018 roku w programie weźmie udział ok. 200 mikro i małych firm. Rekrutacja na przyszły rok jest zaplanowana na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Realizatorem Małopolskiego Programu Regionalnego „Firma+1” jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – instytucja województwa małopolskiego wraz z 15 powiatowymi urzędami pracy z Małopolski.

–Oprócz "Firma+1" w naszym regionalnym programie operacyjnym mamy zagwarantowane środki na wzmacnianie konkurencyjności MSP, szkolenia dla pracowników i pracodawców czy wdrażanie innowacyjnych rozwiązań – dodaje wicemarszałek Sorys.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firma+1: Z takiego wsparcia przy zatrudnieniu skorzystało już ponad 200 małych firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA