PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Fińska firma Etteplan otworzyła biuro w Poznaniu

Fińska firma Etteplan poinformowała o otwarciu nowego biura w Poznaniu. Nowa lokalizacja ma związek z rozszerzaniem działalności w Polsce; biuro ma umożliwić lepszą obsługę klientów w kraju, w Europie Środkowej, oraz zwiększenie oferty usług.

  • Autor: PAP/JS
  • 9 maj 2017 18:29
Fińska firma Etteplan otworzyła biuro w Poznaniu
Etteplan świadczy usługi inżynieryjne w zakresie maszyn i obiektów przemysłowych Fot. Shutterstock
REKLAMA

• Etteplan świadczy usługi inżynieryjne w zakresie maszyn i obiektów przemysłowych, systemów wbudowanych, Internetu rzeczy i dokumentacji technicznej dla czołowych przedsiębiorstw przemysłowych na świecie.

• Według spółki, w najbliższych latach będzie rosnąć zapotrzebowanie na usługi w zakresie dokumentacji technicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Etteplan (znana wcześniej w Polsce pod nazwą Espotel) świadczy usługi specjalistyczne w zakresie inżynierii przemysłowej, systemów wbudowanych, przemysłowego Internetu oraz dokumentacji technicznej.

Obecnie firma jest na etapie rekrutacji osób do swojego biura w Poznaniu, poszukiwani są też ludzie do pracy w istniejącym już oddziale wrocławskim. Etteplan nie informuje na razie o planowanej liczbie pracowników w stolicy Wielkopolski.

Obecnie firma zatrudnia w Polsce blisko 100 osób w Polsce i ma około 50 podwykonawców.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że na decyzję o rozszerzeniu działalności w naszym kraju wpłynęło m.in. "rosnące zapotrzebowanie klientów, lepsze prognozy ekonomiczne dla Polski w ostatnich latach, oraz poszerzenie oferty usług w Polsce o usługi w zakresie dokumentacji technicznej".

W związku z tym planowane jest zatrudnienie dodatkowych specjalistów z takich obszarów, jak Internet rzeczy, digitalizacja oraz dokumentacja techniczna.

"Jesteśmy zainteresowani Polską, ponieważ oferuje nam liczne możliwości organicznego rozwoju. W Poznaniu można znaleźć świetnej klasy specjalistów w dziedzinie Internetu rzeczy. Stolica Wielkopolski jest siedzibą wielu przedsiębiorstw przemysłowych, co czyni go dla nas idealnym miejscem do szukania potencjalnych klientów" - powiedział dyrektor generalny Etteplan Juha Nakki.

Według spółki, w najbliższych latach będzie rosnąć zapotrzebowanie na usługi w zakresie dokumentacji technicznej. Nowe biuro umożliwi Etteplan zaspokojenie tych potrzeb rynkowych. "Jak dotąd dokumentacja techniczna nie była w centrum naszego zainteresowania w Polsce. Wierzymy, że ośrodek w Poznaniu pomoże nam rozwinąć naszą działalność również w tym obszarze" - powiedział Nakki.

Etteplan świadczy usługi inżynieryjne w zakresie maszyn i obiektów przemysłowych, systemów wbudowanych, Internetu rzeczy i dokumentacji technicznej dla czołowych przedsiębiorstw przemysłowych na świecie. W 2016 r. obroty Etteplan wyniosły 183,9 mln euro. Firma zatrudnia obecnie ponad 2,5 tys. osób w Finlandii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Polsce i Chinach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fińska firma Etteplan otworzyła biuro w Poznaniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA