Fabryka Volkswagena pod Wrześnią na ukończeniu. Nadal trwają rekrutacje

• W październiku rozpocznie się produkcja seryjna aut w zakładzie Volkswagena Crafter w Białężycach pod Wrześnią.
• Dotychczas zatrudniony personel fabryki, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia.
• Jednocześnie cały czas trwa proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka Volkswagena pod Wrześnią na ukończeniu. Nadal trwają rekrutacje

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 mar 2016 9:24


Zakład Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią jest już w 80 procentach gotowy, w październiku rozpocznie się tam produkcja seryjna aut. To właśnie stąd wyjeżdżać będzie model Crafter w kilkudziesięciu wariantach.

- Obecnie trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. - Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia. Pracownicy, zgodnie z planem przeprowadzili się z tymczasowych kontenerów do docelowych biur. Na ukończeniu jest budowa parkingów i wewnętrznych dróg dojazdowych. Wszystko przebiega zgodnie z planem.

Czytaj też: Volkswagen skompletował załogę do polskich fabryk. Największą zaletą premie - aż 20 proc. zasadniczej pensji

Na terenie fabryki działać będzie nowoczesna spawalnia, czyli hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, hala samochodów specjalnych, a także prototypownia wraz z powierzchniami logistycznymi i infrastrukturą. Fabryka zaplanowana została według najnowszych rozwiązań – jest kompaktowa ze zlokalizowanym w środku zakładu biurem, budynkami położonymi w bliskiej odległości i krótkimi drogami transportu między poszczególnymi halami.

- Na uwagę zasługuje również fakt, że pod budowę fabryki zakupiono grunt o powierzchni 220 hektarów. Na chwilę obecną fabryka zajmuje tylko połowę tego obszaru. Mamy więc bardzo dużo miejsca na ewentualną rozbudowę w przyszłości, co pokazuje nadzieje i oczekiwania jakie łączymy z tym obiektem – mówi Ralf Nitzschke, szef fabryki we Wrześni.

Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią (Fot. Mat. pras.) Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią (Fot. Mat. pras.)

Zakład we Wrześni będzie miał wskaźnik automatyzacji na poziomie 65-70 proc. na obszarze spawalni. Jest to konieczne, ponieważ rozmiar i złożoność Craftera wymagają większej precyzji i zautomatyzowania procesu produkcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu sprawności z jaką samochód jest produkowany.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.