EY zatrudni w Polsce 250 młodych

EY, dołączając do inicjatywy przedstawicieli świata biznesu „Sojusz dla Młodych”, zaoferuje szkolenia i praktyki młodym osobom: firma przeprowadzi 55 tysięcy szkoleń oraz 35 tysięcy praktyk zawodowych do 2020 roku w całej Europie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EY zatrudni w Polsce 250 młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 lut 2015 10:24


Wśród firm, które przystąpiły do przedsięwzięcia są m.in. EY, Adecco, Axa, Cargill, CHEP, DS Smith, Facebook, Firmenich, Google, Nielsen, Publicis Groupe, Salesforce.com, Twitter oraz White&Case.

- Celem inicjatywy jest m.in. efektywne rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych ludzi, jednego z największych obecnie społecznych i ekonomicznych wyzwań - mówi Mark Otty, partner zarządzający EY na region EMEIA. - Członkowie Alliance for YOUth zobowiązują się do przedstawienia młodym ludziom perspektyw rozwoju zawodowego i podwyższania ich kwalifikacji. EY, dołączając do sojuszu, potwierdza swoją gotowość do zapewnienia miejsc pracy umożliwiających zdobywanie praktyk i doświadczeń zawodowego przez młodych ludzi jeszcze podczas studiów – dodaje.

Czytaj też: Do końca 2016 r. Nestlé zatrudni 700 młodych

Firmy, które w ramach Sojuszu dla Młodych zobowiązały się zmierzyć z problemem bezrobocia wśród młodych, zamierzają to robić m.in. poprzez:

Aktywne uczestnictwo w powołanym przez Komisję Europejską Europejskim Przymierzu na rzecz Praktyk Zawodowych i promowanie szkoleń oraz praktyk dla młodzieży. Stworzenie wspólnych inicjatyw mających na celu stworzenie szans zdobycia przez młodych ludzi doświadczenia zawodowego oraz odbycia praktyk.

Zachęcanie pracowników do udzielenia pomocy młodzieży poprzez organizowanie warsztatów i szkoleń z zakresu napisania CV oraz odpowiedniego przygotowania do rozmów rekrutacyjnych.

Rekrutacja do EY: globalnie i lokalnie

Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w 2015 roku około 65 tysięcy osób. Jak potwierdził globalny CEO EY Mark Weinberger podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, nowe etaty powstaną na całym świecie w ponad 140 krajach, w których są biura EY. Do firmy dołączą głównie osoby młode – absolwenci i studenci wyższych uczelni.

- Silny wzrost widoczny w wielu branżach oraz polepszająca się koniunktura przynosi większe zapotrzebowanie na usługi świadczone przez naszą firmę – uzasadnia Weinberger.

Rekrutacja w Polsce rozpocznie się już w marcu br. Firma planuje zatrudnić około 250 osób w sześciu biurach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Łodzi. Oferta skierowana będzie do studentów i absolwentów kierunków biznesowych, prawniczych, ścisłych i informatycznych. Studenci będą mogli zaaplikować na praktyki oraz stanowiska asystenckie do wszystkich działów firmy: audytu, doradztwa podatkowego i prawnego, biznesowego i transakcyjnego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.