EY zatrudni w ciągu roku 55 tys. nowych pracowników. W Polsce rekrutacja już trwa

Do końca czerwca 2014 r. załoga EY powiększy się aż o 55 tys. osób. Ponad 250 nowych miejsc pracy powstanie w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EY zatrudni w ciągu roku 55 tys. nowych pracowników. W Polsce rekrutacja już trwa

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 paź 2013 15:37


- Ryzyka ekonomiczne i geopolityczne będą bardzo mocno definiowały to, co będzie działo się w światowej gospodarce w najbliższej przyszłości, zarówno w krajach wysoko rozwiniętych jak i tych rozwijających się. Pomimo powszechnie panującej niepewności, w roku fiskalnym 2013/2014, będziemy z optymizmem patrzeć w przyszłość zarówno światowej gospodarki jak i naszej profesji - mówi Mark Weinberger, globalny CEO firmy doardczej EY.

- Zamierzamy nadal inwestować w rozwój nowych rynków i coraz wyższą jakość naszych usług. Dlatego w ciągu następnych 12 miesięcy zatrudnimy 55 tys. osób na całym świecie - podkreśla.

Od początku lipca 2012 r. do końca czerwca 2013 r., firma zrekrutowała 50,5 tys. nowych pracowników ( w tym 38 tys. zatrudnionych na stałe i 12,5 tys. stażystów). Do końca czerwca 2014 roku w firmie zatrudnionych zostanie 42 tys. stałych pracowników i 13 tys. stażystów. Większość stanowić będą osoby młode - absolwenci i studenci.

W Polsce rekrutacja już trwa

EY nie zwalnia również tempa w Polsce. Jak co roku firma w ciągu najbliższych 12 miesięcy zatrudni ok. 250 osób. - Co roku wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to by wciąż przyciągać najlepszych - zarówno studentów i absolwentów jak i doświadczonych pracowników - mówi Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w EY Polska.

- W październiku po raz kolejny ruszyły konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger, które wyłonią najlepszych młodych specjalistów ds. podatków i finansów. Te osoby otrzymają nagrody pieniężne i możliwość odbycia praktyk w EY. Każdego roku w konkursach bierze udział ok. 5 tys. osób. Do tego wciąż doskonalimy nasz program EY Care & Wellness, dzięki któremu zatrudnieni w EY otrzymują specjalne benefity w postaci masaży w pracy, zorganizowanych treningów biegowych z profesjonalnym instruktorem itp. - wyjaśnia.

W ciągu ostatnich 3 lat liczba pracowników EY w Polsce wzrosła dzięki inwestycji firmy we Wrocławiu i otwarciu EY Global Shared Services Center właśnie w tym mieście. W polskich biurach EY, licząc łącznie z wrocławskim Centrum Usług Wspólnych pracuje dziś ponad 1600 osób.

Bardzo dobre wyniki finansowe firmy

Łączne przychody EY za rok fiskalny 2012/2013 wyniosły 25,8 miliardów dolarów (wzrost o 7,7 proc. w stosunku do poprzedniego roku). Największy wzrost - 12 proc., odnotowano na rynkach rozwijających się.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.