EY tworzy we Wrocławiu globalne centrum rozwoju IT

Firma doradcza EY utworzy we Wrocławiu globalne centrum rozwoju IT. W ciągu czterech lat zatrudnienie znajdzie w nim minimum 75 nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EY tworzy we Wrocławiu globalne centrum rozwoju IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 maj 2015 10:06


W tej chwili we Wrocławiu funkcjonuje już Centrum Usług Wspólnych EY zatrudniające ponad 370 osób świadczących usługi finansowo-księgowe, kadrowe, zarządzania wiedzą oraz zarządzenia projektami i programami. Nowe przedsięwzięcie będzie kolejnym krokiem w rozwoju działalności firmy doradczej w stolicy Dolnego Śląska.  

- Wrocław, po biurze warszawskim, to dziś największy ośrodek EY w Polsce. Jest tam nasze biuro regionalne świadczące usługi dla klientów zewnętrznych, w którym zatrudnionych jest 60 audytorów i doradców. Jest też 370 pracowników w Centrum Usług Wspólnych, do którego teraz dołączają specjaliści ds. IT, którzy realizować będą projekty badawczo – rozwojowe. Wrocław staje się więc ośrodkiem istotnym nie tylko dla EY Polska, ale dla całej naszej globalnej organizacji obecnej w ponad 150 krajach i zatrudniającej łącznie 190 tys. ludzi – mówi Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska.

Czytaj też: EY zatrudni w Polsce 250 młodych

Wrocławskie Centrum Usług Wspólnych w obecnym kształcie dostarcza usługi dla klientów wewnętrznych z 14 krajów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEIA). Pracują tam zespoły specjalizujące się w obsłudze procesów, zarządzaniu projektami oraz zarządzaniu wiedzą, realizujące globalne cele grupy EY. Do tej szerokiej listy usług dołącza właśnie zespół rozwoju IT. 

- Bardzo nas cieszy, że to właśnie we Wrocławiu znajdzie się dział rozwoju globalnych usług IT. To, co zdecydowało o wyborze tej lokalizacji to dogodne położenie geograficzne, silne ośrodki akademickie, współpraca z międzynarodowym środowiskiem biznesowym i wykwalifikowani pracownicy. Nie sposób tutaj nie wspomnieć także o pozytywnym klimacie do rozwoju inwestycji, który tworzą władze miasta. Sukces funkcjonującego od czterech lat Centrum Usług Wspólnych utwierdził nas w przekonaniu, że stolica Dolnego Śląska to właściwe miejsce na takie inwestycje – uważa Mike Polyack, productivity initiatives leader w IT Services. 

Czytaj też: Nowa aranżacja biura w EY

W nowej strukturze zatrudnienie znajdą m.in. managerowie projektów, analitycy biznesowi, architekci oprogramowania zajmujący się projektowaniem aplikacji, inżynierowie infrastruktury oraz pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie procesami IT.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.