Europejscy klienci Qatar Airways obsługiwani z Wrocławia

Linie lotnicze Qatar Airways otworzyły we Wrocławiu biuro obsługi klienta na region Europy. Do końca czerwca zatrudni w nim ok. 100 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Europejscy klienci Qatar Airways obsługiwani z Wrocławia

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

14 mar 2013 9:31


Część kadry pracuje już od lutego, wraz z uruchomieniem stałego, codziennego połączenia na linii Doha-Warszawa-Doha.

Na miejsce nowego biura przewoźnik wybrał biurowiec Epsilon w Promenadach Wrocławskich.

- Cieszy nas wybór Wrocławia, bo konkurowaliśmy z innymi miastami w Europie, a w ostatecznej batalii pokonaliśmy szkocki Edynburg - powiedział Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia. - Mam także nadzieję, że Wrocław nie będzie jedynie siedzibą biura, ale pójdą za tym także decyzje o uruchomieniu połączeń "do" i "z" naszego miasta.

Jak poinformował Thomas Bartsch, wiceprezes Centrum Kontaktu z Klientami w Qatar Airways, przewoźnik poszukiwał miejsca z możliwością ekspansji, ponieważ docelowo z wrocławskiego centrum obsługiwane będą kluczowe rynki, tj. Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz Polska, a w niedalekiej przyszłości także Hiszpania, Włochy, Szwajcaria czy Belgia.

- Wybierając miejsce na siedzibę europejskiego BOK postawiliśmy na Wrocław, ponieważ jest to miasto z dostępem do najlepszej kadry, swobodnie porozumiewającej się w językach obcych i rozumiejącej międzynarodowe relacje - podkreślił Bartsch.

Qatar Airways są narodowymi liniami lotniczymi Kataru. Mają siedzibę w Ad-Dausz, a głównym ich węzłem jest port lotniczy Ad-Dauha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.