×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Escape room: od zabawy do narzędzi rekrutacji

Credit Agricole, ING Bank Śląski, GFT Poland - oni dostrzegli już potencjał drzemiący w escape roomach, czyli pokojach zagadek. Wykorzystują te narzędzie podczas rekrutacji.

Escape room: od zabawy do narzędzi rekrutacji
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Malejące bezrobocie i brak rąk do pracy sprawiają, że firmy stają na głowie, by przykuć uwagę kandydatów.
  • Walka o pracowników staje się bardziej zaciekła, a narzędzia rekrutacyjne bardziej wyszukane.
  • Nowym trendem jest wykorzystywanie escape room w rekrutacji.

Escape room, czyli pokoje ucieczki (zagadek), zyskują na popularności. Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje ok. 1 tys. tego rodzaju pokoi. Gra polega na ucieczce z pomieszczenia lub kompleksu pokoi zaaranżowanych pod konkretną fabułę i wypełnionych serią zagadek, łamigłówek czy zadań manualnych.

Potencjał ten dostrzegli HR-owcy. Najczęściej pracownicy brali udział w grze podczas imprez integracyjnych. Teraz metoda ta jest wykorzystywana podczas rekrutacji.

- Rosnąca popularność niestandardowych metod rekrutacji, takich jak wykorzystanie escape room, to efekt zjawiska rynku pracownika i związanej z nim walki o kandydatów do pracy - komentuje Anna Piotrowska-Banasiak, development director w Antal.

Escape room w branży IT

Na rekrutację w pokojach zagadek zdecydowała się branża IT, która jest znana z niestandardowych narzędzi rekrutacyjnych.

Na zastosowanie tego typu grywalizacji zdecydowała się m.in. firma GFT Polska. Na najważniejszych wydarzeniach branżowych (np. Warsaw Scalar, Wolves Summit, Front-Trends, Confitura oraz You Don’t Know JS with Kyle Simpson) zaaranżowała escape room pod hasłem „Enter the game”. Uczestnicy mieli dziesięć minut na rozwiązanie programistycznej łamigłówki i uzyskanie kodu, który był przepustką do wyjścia. Pomysł wzbudził spore zainteresowanie kandydatów. Wiele osób postanowiło podjąć wyzwanie i spróbować rozwiązać zadania, aby wydostać się z pokoju przed czasem. Celem przedsięwzięcia nie było jednak pozyskanie kandydatów podczas konferencji, a pokazanie marki GFT, by kojarzyła się z nowoczesną firmą z oryginalnymi pomysłami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Escape room: od zabawy do narzędzi rekrutacji
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2018-01-15 17:59:34

    Pytanie - a co jeśli obiecujący kandydat odmówi udziału w czymś takim?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA