Energa będzie optymalizować koszty. Czy to oznacza zwolnienia?

Andrzej Tersa, prezes Energi poinformował na wtorkowej (17 listopada) konferencji spółki, że rada nadzorcza pracuje nad programem efektywnościowym, który w 2018 r. ma przynieść firmie ok. 250 mln zł zysku. Czy wiążą się z nim zwolnienia?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Energa będzie optymalizować koszty. Czy to oznacza zwolnienia?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

17 lis 2015 16:17


Zarząd spółki zapewnił, że nie będzie się to wiązało ze zwolnieniami pracowników. Wiceprezes spółki ds. korporacyjnych Jolanta Szydłowska przypomniała, że w latach 2010-2014 przeprowadzono największe cięcia kosztów, które polegały głównie na obniżaniu zatrudnienia. Z firmą pożegnało się w tym czasie ok. 4 tys. osób.

- Program poprawy efektywności pozwoli nam optymalizować koszty. Grupa ma potencjał i postanowiliśmy go wykorzystać - powiedziała Szydłowska. Wyjaśniła również, że optymalizacja kosztów ma m.in. obejmować centralę, gospodarowanie nieruchomościami (rozważana jest sprzedaż nieruchomości czy ich dzierżawa), dotyczyć będzie też zakupów i logistyki.

- Program już w pierwszym roku będzie miał pozytywny wpływ na nasze wyniki finansowe, natomiast największe zyski zostaną osiągnięte w 2018 r. - oceniła Szydłowska.

Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Podstawową działalnością spółki jest dystrybucja, wytwarzanie oraz obrób energią elektryczną i cieplną. Na koniec czerwca 2015 roku łączne zatrudnienie w grupie Energa wyniosło 8 470 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.