Emigracja zarobkowa Hiszpanów. Gdzie młodzi szukają pracy?

53 procent - tak wysokie jest bezrobocie wśród młodzieży w Hiszpanii. Dlatego sześciu na dziesięciu młodych absolwentów z tego kraju chce poszukać pracy za granicą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Emigracja zarobkowa Hiszpanów. Gdzie młodzi szukają pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

24 lis 2014 18:40


Głównym powodem tak złej sytuacji na hiszpańskim rynku pracy są trwający szósty rok kryzys - wynika z raportu Instytutu Vodafone.

Czytaj też: Choć bezrobocie spadło, bez pracy jest wciąż prawie 5,5 mln Hiszpanów

Jak podaje IAR - Manuel, który ma 28 lat i ukończył geologię od czasu studiów cały czas jest bezrobotny. Dlatego zdecydował się wyjechać do Norwegii, w której brakuje specjalistów.

- Przygotowuję się najlepiej jak potrafię. Uczę się języków. I niedługo, w ciągu najbliższych miesięcy, wyjadę - mówi Manuel.

Jak podaje Vodafone - trzech na czterech młodych obywateli Hiszpanii jest zdania, że większe szanse na znalezienie pracy ma na rynku europejskim. Ponadto sześciu na dziesięciu młodych absolwentów z tego kraju chce poszukać pracy za granicą.

Czytaj też: Zrozumcie młodzi: każdy prezes również musiał odbębnić swoje

Od 2008 roku, kiedy rozpoczął się kryzys, Hiszpanię opuściło ok. 250 tys. osób w wieku poniżej 35. roku. Najczęstszymi kierunkami emigracji są kraje europejskie oraz Ameryki Południowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.