×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Elżbieta Rafalska: Stopa bezrobocia na koniec roku może wynieść 6,8-6,9 proc.

  • Autor: PAP/JS
  • 28 cze 2017 15:44

Stopa bezrobocia na koniec roku może wynieść 6,8-6,9 proc. - powiedziała dziennikarzom minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Elżbieta Rafalska: Stopa bezrobocia na koniec roku może wynieść 6,8-6,9 proc.
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Rafalska oceniła, że ostatnie dane GUS dotyczące bezrobocia w maju pokazały, że rzeczywista sytuacja jest jeszcze lepsza, niż mówił o tym resort pracy. "Mówiliśmy, że będzie to 7,5 proc., a dane GUS pokazują, że bezrobocie rejestrowane jest na poziomie 7,4 proc., więc to bezrobocie na koniec roku będzie niższe niż zapowiadane 7,2 proc. Może 6,8-6,9 proc. Może bardziej 6,8 proc., ale pamiętajmy, że teraz mamy okres letni, że wzrośnie (bezrobocie - PAP) w końcówce roku ze względu na sezon zimowy" - powiedziała Rafalska.

Jej zdaniem, dane GUS o poziomie bezrobocia są bardzo dobre. "Raczej zaczynamy mieć kłopot ze znalezieniem rąk do pracy i tutaj posiłkujemy się też pracownikami zza wschodniej granicy" - dodała.

W poniedziałek GUS poinformował, że stopa bezrobocia w maju br. wyniosła 7,4 proc. wobec 7,7 proc. w kwietniu tego roku. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w maju br. 1 mln 202,1 tys. wobec 1 mln 252,7 tys. osób w poprzednim miesiącu. Spośród zarejestrowanych bezrobotnych w maju 649,4 tys. stanowiły kobiety. Zgodnie z danymi GUS liczba nowych bezrobotnych zarejestrowanych w maju wyniosła 143,1 tys., a wyrejestrowanych zostało 193,7 tys. osób. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Elżbieta Rafalska: Stopa bezrobocia na koniec roku może wynieść 6,8-6,9 proc.
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Gosia 2017-06-29 10:27:49

    Wszyscy pojechali za granicę pracować i MIT to, to, że bezrobocie spadło, bo tyle pracy jest w Polsce. Nie ma pracy a pracodawcy zachowują się tak samo, jak wcześniej, czyli przyjmują i zwalniają pracowników. Pensje też do dupy, bo te 150 zł, to chyba jeszcze nikomu nie pozwoliło się najeść tak, jak by chciał? Niech Rafalska weźmie 1880 zł i żyje cały miesiąc sobie za to, to zobaczymy, co powie potem.

  • Inżynier samochodowy 2017-06-28 18:13:46

    Po pierwsze chcą specjalistę, ale nie traktują go poważnie, oferując niską płacę. Po drugie nie traktują poważnie, ponieważ nie dają możliwości rozwoju. Jak ktoś z branży, po studiach samochodowych i z doświadczeniem widzi, gdy lepsze stanowisko obejmuje ktoś, kto ma jakieś tam średnie doświadczenie. To proszę mi wierzyć,że się nie chce pracować w takiej gównianej firmie. Ja np.sam się zwolniłem, ponieważ miałem chęć rozwoju i awansu, natomiast wyścig szczurów mnie nie interesuje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA