PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Elżbieta Rafalska: Bezrobocie w Polsce wciąż będzie spadać

  • Autor: aw/PAP
  • 25 lip 2017 13:50

Polska jest obecnie wśród krajów o najniższym bezrobociu w Europie; prognozujemy, że stopa bezrobocia będzie jeszcze spadać - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, odnosząc się do najnowszych danych GUS o bezrobociu.

Elżbieta Rafalska: Bezrobocie w Polsce wciąż będzie spadać
Adobe Stock
REKLAMA

GUS podał we wtorek (25 lipca), że stopa bezrobocia w czerwcu spadła do kolejnego, rekordowo niskiego poziomu - 7,1 proc. wobec 7,4 proc. w maju.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.151,6 tys. wobec 1.202,1 tys. osób przed miesiącem. Stopa bezrobocia według GUS jest o 0,1 proc. niższa niż ta szacowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"To bardzo dobra wiadomość dla Polski. To sytuuje Polskę wśród krajów o najniższym bezrobociu w Europie" - powiedziała Rafalska. Podkreśliła, że tak niskiej stopy bezrobocia nie było od ponad 25 lat. "Tak niskie bezrobocie było zauważalne tylko na samym początku naszej transformacji" - mówiła minister.

Jej zdaniem, bezrobocie w Polsce wciąż będzie spadać. Zwróciła jednak uwagę, że stopa bezrobocia jest na obszarze kraju bardzo zróżnicowana. "Mamy województwa, gdzie bezrobocie jest bardzo niskie, mamy jednak powiaty, gdzie jest ono dwucyfrowe" - podkreśliła szefowa MRPiPS.

Rafalska zwróciła uwagę, że coraz więcej cudzoziemców legalnie pracuje w Polsce i odprowadza składki do ZUS. "To pokazuje, że pracownicy z Ukrainy coraz częściej myślą, aby osiedlić się na stałe w naszym kraju. Pracownicy ze wschodu pomagają nam uzupełniać ubytki na naszym rynku pracy" - powiedziała. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Elżbieta Rafalska: Bezrobocie w Polsce wciąż będzie spadać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Ukraincy i Praca. 2017-07-25 18:17:41

    Bedzie jeszcze nizszy jak ukraincy pojada dalej na Zachod i tych 500+ pogonia do roboty.Projekt PIS juz jest.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA