Elfa Pharm zainwestuje w łódzkiej strefie

Spółka Elfa Pharm otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Chociwiu na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elfa Pharm zainwestuje w łódzkiej strefie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lip 2013 10:04


Producent kosmetyków ma zainwestować 8 mln zł i zatrudnić co najmniej 30 osób. Projekt przewiduje uruchomienie zakładu produkcji kosmetyków i wyrobów sanitarno-higienicznych w nowo zakupionym zakładzie w Chociwiu - poinformowała dyrektor Departamentu Rozwoju i Strategii ŁSSE Edyta Sancewicz.

W istniejących i dostosowanych do produkcji farmaceutycznej pomieszczeniach zostaną zainstalowane nowe linie produkcyjne, służące do wytwarzania i konfekcjonowania kosmetyków. Realizacja inwestycji zaplanowana została w trzech etapach, aby jak najszybciej uruchomić produkcję i sprzedaż.

Zakład ma produkować nowe asortymenty kosmetyków oraz artykułów sanitarno-higienicznych, a także opakowania.

Spółka do końca 2015 roku zatrudni na terenie ŁSSE co najmniej 30 nowych pracowników i zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 8 mln zł.

Elfa Pharm wchodzi w skład Grupy Elfa, do której należą działające na Ukrainie: Elfa Laboratoria w Kijowie oraz Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Elfa w Korosten.

Grupa powstała w roku 1997 i obecnie jest jednym z wiodących producentów kosmetyków na Ukrainie. Od 2011 r. eksportuje swoje wyroby także do Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.