EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim zatrudni 150 osób

- Około 150 osób zamierza zatrudnić Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon w Ostrowie Wielkopolskim (EKK Wagon). Ma to związek z podpisanymi w ostatnim czasie przez spółkę umowami z PKP Cargo i słoweńską firmą Adria Kombi na dostawę blisko 400 wagonów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EKK Wagon w Ostrowie Wielkopolskim zatrudni 150 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 paź 2013 11:45


Jak poinformowała w poniedziałek Magdalena Włodarczyk z EKK Wagon, na zatrudnienie mogą liczyć m.in. pracujący w zawodzie: ślusarz, tokarz, frezer, spawacz. Włodarczyk podkreśliła, że ma to związek zarówno z podpisanymi niedawno umowami, jak i kontraktami spodziewanymi w najbliższym czasie.

Obecnie spółka zatrudnia ok. 650 osób.

Pod koniec września EKK Wagon podpisało z PKP Cargo S.A. umowę na dostawę 330 sztuk wagonów do przewozu kontenerów.

"Ten kontrakt to największe tego rodzaju wydarzenie na rynku przewozów intermodalnych w Polsce w ostatnich latach i jednocześnie największe jak dotąd zamówienie PKP Cargo związane z tym segmentem działalności. Dla naszej firmy jest to duży prestiż, sprzyjający rozwojowi" - podała spółka w komunikacie prasowym.

Podobny kontrakt, na dostawę 60 takich wagonów, EKK Wagon zawarło wcześniej ze słoweńską firmą Adria Kombi.

EKK Wagon w 2012 roku wyprodukowało około 600 wagonów, wykonuje też remonty taboru kolejowego i części do wagonów. Możliwości produkcyjne spółki to około 1000 wagonów rocznie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.