×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

EEC 2016: Łatwiej rekrutować pracowników, którzy identyfikują się z firmą. Dlatego warto ich przeszkolić

  • Autor: JP
  • 19 maj 2016 17:15

– Jeśli trzyma się wszystkich, problem jest duży. Lepiej zatrudniać tylko tych, którzy rozumieją idee firmy – jest łatwiej – powiedział Marek Śliboda, prezes firmy Marco.

EEC 2016: Łatwiej rekrutować pracowników, którzy identyfikują się z firmą. Dlatego warto ich przeszkolić
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

– Wpisaliśmy CSR w rdzeń ideologiczny firmy. Rekrutujemy wyłącznie osoby, które to rozumieją. Muszą one mieć silnie rozwinięte umiejętności miękkie – powiedział Marek Śliboda.

Tłumaczy, że firmie łatwiej wybierać ludzi do pracy niż zmieniać ludzi, którzy pracują – trudno zmienić człowieka, który nie wierzy w pomoc. Łatwiej rekrutować tylko tych, którzy naturalnie się z nią identyfikują.

– Niestety, brakuje odpowiedniego systemu edukacji, która promowałaby CSR. Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce i prowadzimy projekt edukacyjny w szkołach. Chcemy stworzyć i przeszkolić przyszłych menedżerów, właścicieli, dyrektorów i pracowników, którzy mieliby CSR zapisany w genach – mówił.

Opowiedział o swojej niedawnej lekcji CSR w szkole.

– Zapytałem 8 osób, czy woleliby wesprzeć projekt związany ze zdrowiem lub życiem czy kółko szachowe. Dwie osoby wybrały szachy. Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, bo było dla mnie oczywiste, że zdrowie i życie są ważniejsze. Było im po prostu bliżej do szachów niż do chorych i sądzę, że mówili poważnie. My jednak mamy tak niszową ideologię, że te dwie osoby nigdy nie zostałyby u nas zatrudnione, niezależnie od wykształcenia – powiedział

Czytaj też: Dla pracodawców dyplom wciąż jest warunkiem zatrudnienia. Chociaż nie każdy

– W firmach kompetencje są zwykle najważniejsze. U nas – cechy charakteru. Merytoryka jest wtórna, bo może zmienić tylko tyle, że staniemy się globalną firmą nie za 75 tylko 50 lat. Zamiast tego wolimy mieć pracowników, którzy w 100 proc. identyfikują się z celem – wyjaśnił

Zdaniem prezesa, jeśli trzyma się wszystkich pracowników, problem jest duży. Jeśli tylko tych, którzy rozumieją idee – jest łatwiej.

Artykuł powstał podczas panelu "Polityka odpowiedzialności społecznej w strategiach firm", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: EEC 2016: Łatwiej rekrutować pracowników, którzy identyfikują się z firmą. Dlatego warto ich przeszkolić

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA