EEC 2015: CSR powinien wspierać młodych na rynku pracy?

- Nie lubię mitu o cierpieniu młodego pokolenia ludzi, którzy nie mogą znaleźć pracy na etacie – komentuje Jacek Stryczek, założyciel Stowarzyszenia Wiosna i Szlachetnej Paczki.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: CSR powinien wspierać młodych na rynku pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

21 kwi 2015 18:05


Podczas panelu dyskusyjnego „CSR – Odpowiedzialna firma wobec nowych wyzwań”, który odbył się na Europejskim Kongresie Gospodarczym Anna Mieleszko, dyrektor Fundacji im. Lesława A. Pagi. podkreśliła jak ważne jest inwestowanie w młodych ludzi. Jej zdaniem biznes powinien brać czynny udział w stabilizacji rynku pracy.

- Młodzi powinni pracować za godne pieniądze w odpowiednich warunkach – dodaje Mieleszko.

Nieco inaczej na sprawę patrzy Jacek Stryczek, założyciel Stowarzyszenia Wiosna i Szlachetnej Paczki. - Nie lubię mitu o cierpieniu młodego pokolenia ludzi, którzy nie mogą znaleźć pracy na etacie – komentuje.

Stryczek tłumaczy, że postawa młodych jest efektem działań rodziców, państwa, a także systemu edukacji. Absolwenci szkół wyższych po pięciu latach nauki nie potrafią zbyt wiele. - Każdy człowiek odpowiada za samego siebie i to on decyduje o swojej przyszłości, także zawodowej – ocenia.

Artykuł powstał podczas panelu dyskusyjnego "CSR – Odpowiedzialna firma wobec nowych wyzwań", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.