EEC 2015: Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych

Według ostatnich danych tylko 16 proc. PKB Unii Europejskiej pochodzi od branż wytwórczych, ale w Polsce sytuacja jest znacznie lepsza. Tu nie trzeba więc mówić o reindustrializacji, ale o wzmocnieniu przemysłu, także jego tradycyjnych gałęzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2015: Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Myszor)

wnp.pl

21 kwi 2015 18:57


- Mówienie tutaj o reindustrializacji jest krzywdzące dla Śląska, bo tutaj przemysł jest, trzeba go tylko wzmocnić. Droga do nowoczesnej gospodarki jest niemożliwa bez tradycyjnego przemysłu - mówił podczas sesji "Reindustrializacja w Europie" Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jakub Jaworowski, sekretarz stanu w kancelarii prezesa rady ministrów. Dla Europy jest to jednak większy problem. Jak zauważył Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement, wiele zakładów produkujących cement zostało przeniesionych do bezpiecznych krajów Afryki. - Bez reindustrializacji będziemy zieloną wyspą bezrobotnych – powiedział Balcerek.

Zdaniem Arkadiusza Krężla, przewodniczącego rad nadzorczej Impexmetalu bardzo wiele przemysłów, nawet uznawanych obecnie za nierentowne może być rentowna. Krężel odniósł to także do górnictwa, w którym przepracował kilkanaście lat. - Wciąż są firmy krajowe i zagraniczne, które chcą w Polsce tworzyć nowe kopalnie. Trzeba tylko logikę, na jakiej oparte są biznes plany tych nowych kopalń zastosować także do istniejących zakładów - mówił Krężel.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.