PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dziewięciu chętnych na stanowiska dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej

  • Autor: PAP/JS
  • 20 cze 2017 17:03

Dziewięć ofert wpłynęło na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Dotychczas kierował nią Maciej Żółtowski, który - zdaniem niektórych środowisk muzycznych - powinien pozostać na swoim stanowisku bez konkursu.

Dziewięciu chętnych na stanowiska dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej
Radomska Orkiestra Kameralna działa od 2007 roku jako instytucja kultury miasta Radomia (fot. pixabay)
REKLAMA

• Wokół konkursu na dyrektora radomskiej orkiestry pojawiły się kontrowersje.

• Zdaniem niektórych środowisk muzycznych miasto powinno bez konkursu powierzyć dalsze zarządzanie orkiestrą dotychczasowemu dyrektorowi, gdyż z sukcesami kieruje nią od początku istnienia, czyli od 10 lat.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformowała Katarzyna Piechota-Kaim z biura prasowego radomskiego magistratu, teraz komisja konkursowa sprawdzi, czy kandydaci spełniają wymogi formalne i przeprowadzi z nimi rozmowy.

Kandydaci na dyrektora orkiestry muszą mieć minimum pięcioletni staż pracy oraz wyższe wykształcenie magisterskie, najlepiej z zakresu ekonomii, prawa, zarządzania w kulturze lub zarządzania i marketingu.

W ogłoszeniu o naborze napisano, że dodatkowe wykształcenie muzyczne jest "mile widziane". Każdy z chętnych na stanowisko dyrektora orkiestry oprócz wymaganych dokumentów musi przedstawić także własną koncepcję dotyczącą funkcjonowania i rozwoju orkiestry przez najbliższe pięć sezonów artystycznych.

Wokół konkursu na dyrektora radomskiej orkiestry pojawiły się kontrowersje. Zdaniem niektórych środowisk muzycznych miasto powinno bez konkursu powierzyć dalsze zarządzanie orkiestrą dotychczasowemu dyrektorowi, gdyż z sukcesami kieruje nią od początku istnienia, czyli od 10 lat.

Zanim ogłoszono konkurs na nowego dyrektor orkiestry, do magistratu wpłynęły pisma rekomendujące przedłużenie angażu Żółtowskiemu bez konkursu. Poparcie dla dyrektora wyraziły m.in. Zrzeszenie Filharmonii Polskich i Filharmonia Poznańska.

Do prezydenta napisał w tej sprawie także m.in. Krzysztof Penderecki, z którym Radomska Orkiestra Kameralna współpracuje w ramach odbywającego się w Radomiu Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego "Arboretum".

Pod pismem z poparciem Żółtowskiego do prezydenta miasta podpisało się również ponad 100 radomskich melomanów i działaczy kultury.

Miasto zdecydowało jednak o ogłoszeniu naboru, gdyż - jak oświadczył radomski magistrat - formuła konkursu jest najlepszą i dającą szansę najlepszym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dziewięciu chętnych na stanowiska dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA