Dzięki wysokiej dynamice eksportu pojawi się więcej miejsc pracy

W 2014 r. chcemy utrzymać dynamikę wzrostu polskiego eksportu na poziomie 6 proc. - powiedział w piątek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Ocenił, że dzięki temu na polskim rynku pojawi się więcej miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzięki wysokiej dynamice eksportu pojawi się więcej miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 sty 2014 16:39


Piechociński przypomniał na konferencji prasowej w kancelarii premiera, że w 2013 r. polski eksport wzrósł o 6 proc. "W 2014 r. chcemy utrzymać obecne 6 proc. wzrostu, ale oczywiście od większej podstawy" - zaznaczył.

Wicepremier dodał, że rząd, chcąc wesprzeć polski eksport, będzie intensyfikował działania dyplomatyczne m.in. w państwach afrykańskich. Dodał, że wzrost wymiany handlowej powinien także nastąpić w przypadku państw azjatyckich takich jak, np. Korea czy Japonia.

Czytaj też: Pracodawcy mogą spać spokojnie. Niewielu Polaków myśli o zmianie pracy w tym roku

Piechociński poinformował, że w najbliższych tygodniach zaproponuje dodatkowy pakiet wspierający sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który przełoży się również na wzrost eksportu. "To pozwoli mieć nie tylko większe dochody w gospodarstwach domowych, ale też samorządów, budżetu centralnego i da nowe miejsca pracy" - ocenił.

Minister zapewnił także, że ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE), zostanie szybko skierowana do parlamentu. Poinformował, że w czwartek ustawa stanie na Komitecie Stałym Rady Ministrów.

"Wyciągnęliśmy wnioski z błędów, które w zakresie odnawialnych źródeł energii popełnili nasi sąsiedzi (...) To, co proponujemy, to posadowienie energetyki odnawialnej o własne surowce. Maksymalna koncentracja na własnych technikach i technologiach. Rozproszone, przyjazne OZE, konkurencyjne, ale jednocześnie niskokosztowe z punktu widzenia stałego dopłacania" - powiedział Piechociński.

Wicepremier dodał, że rozwijana w Polsce będzie także konwencjonalna energetyka. Przypomniał, że rozbudowane zostaną bloki energetyczne w Opolu, Kozienicach i Jaworznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.