Dzięki projektom PAIiIZ powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy

54 zamknięte projekty wartości 1,8 mld euro to bilans działalności Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w ubiegłym roku. Dzięki tym projektom powstanie 8,8 tys. nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dzięki projektom PAIiIZ powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Adam Sofuł)

wnp.pl

12 sty 2015 10:35


Najpopularniejszym sektorem wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów jest BPO oraz motoryzacyjny - 33 projekty inwestycyjne

Do inwestycyjnego boomu wciąż jednak jest daleko. Niezłe ubiegłoroczne wyniki zawdzięczamy przede wszystkim inwestycji Volkswagena we Wrześni, gdzie docelowo (otwarcie fabryki planowane jest na przyszły rok) ma znaleźć zatrudnienie ok 3 tys. osób. Z drugiej jednak strony Agencja też jest coraz bardziej wybredna jeśli chodzi o przyciąganie kapitału – nie chodzi bowiem o to by zagraniczni inwestorzy tworzyli w Polsce kolejne proste montownie, a raczej o to, by wzmacniać innowacyjność polskiej gospodarki.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zakończyła rok 2014 z 54 zamkniętymi inwestycjami. Zagraniczne i polskie firmy obsługiwane przez PAIiIZ zdecydowały się na projekty o łącznej wartości 1816,84 mln euro w Polsce, dzięki którym w przyszłości powstanie 8 788 nowych miejsc pracy. Aktualnie przy wsparciu PAIiIZ prowadzone są 154 projekty inwestycyjne o wartości 2928,59 mln euro. W przypadku realizacji wszystkich inwestycji w przyszłości może powstać 30 013 nowych miejsc pracy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.