PARTNERZY PORTALU

Dyrektor urzędu pracy zwolniony przez grzechy firmy jego żony

 • Autor: PAP/JP
 • 28 lis 2022 13:29

Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak zdecydowała o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze – poinformował rzecznik zarządu woj. lubuskiego Paweł Kozłowski.

Dyrektor urzędu pracy zwolniony przez grzechy firmy jego żony
Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak zdecydowała o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze Waldemarem Stępakiem (fot. Google Maps)
REKLAMA
 • Marszałek zdecydowała o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem WUP Waldemarem Stępakiem.
 • To konsekwencja reportażu o wyzysku pracowników rekrutowanych przez agencję pracy należącą do żony Stępaka.
 • W wojewódzkim urzędzie pracy została zlecona kontrola pod względem sprawowania nadzoru nad agencjami zatrudnienia.

"W związku z prowadzonym przez zarząd województwa lubuskiego postępowaniem wyjaśniającym powiązania wojewódzkiego urzędu pracy i agencji zatrudnienia prowadzonej przez małżonkę dyrektora WUP Waldemara Stępaka, w dniu 28 listopada 2022 r. dyrektor W. Stępak - po złożeniu wyjaśnień zarządowi - oddał się do dyspozycji marszałek Elżbiety Anny Polak. Marszałek zdecydowała o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem WUP" - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: To ostatnia szansa, by dostać kilkaset złotych na konto. Trzeba zdążyć do końca miesiąca

Jak podkreślono, w wojewódzkim urzędzie pracy została zlecona kontrola pod względem sprawowania nadzoru nad agencjami zatrudnienia, która ma sprawdzić, czy nie doszło do naruszenia art. 231 Kodeksu karnego w zakresie przekroczenia uprawnień.

To reakcja władz samorządowych województwa po publikacji reportażu o wyzysku i nieludzkich warunkach pracy pracowników z Ameryki Łacińskiej, który ukazał się kilka dni temu w "Dużym Formacie" - magazynie "Gazety Wyborczej" i programie "Superwizjer" TVN. Prezesem wymienianej w reportażu zielonogórskiej agencji pracy Easttrees jest małżonka dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej.

Czytaj też: Ważne zmiany w ZUS. Zobacz, na co się przygotować od nowego roku

Zarząd województwa w niedzielę (27 listopada br.) pierwszy raz zebrał się w tej sprawie. Po posiedzeniu poinformował, że zlecił przygotowanie opinii prawnej, analizy pełnomocnictw i wewnętrznych dokumentów dotyczących obowiązków dyrektora WUP w zakresie sprawowanego nadzoru nad podmiotami prowadzącymi agencje zatrudnienia. W poniedziałek na posiedzenie zarządu został wezwany dyrektor Stępak, by złożyć wyjaśnienia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Dyrektor urzędu pracy zwolniony przez grzechy firmy jego żony

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • franio 2022-11-29 22:53:51

  najgorsze że pan dyrektor nie widzi konfliktu interesu .A co na takie praktyki ma do powiedzenia pewien związek zawodowy i przewodniczący

 • JUREK 2022-11-28 18:00:50

  Takich stępaków w Polsce jest mnóstwo. Takich agencji pośredniczących jeszcze więcej. Potrzebne zmiany w prawie zabraniające lichwy pracowniczej. Swoją drogą przyzwoitość wynosi się z domu, ostatecznie z przedszkola.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA