×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dyrektor HR w Amazon Polska: Chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru

O rekrutacji do firmy, która ma trudną prasę, presji czasu, jaka występuje, gdy wyrastają kolejne hale, podwyżkach wynagrodzeń czy nieprawidłowościach stwierdzonych przez Państwową Inspekcję Pracy rozmawiamy z Martą Dworowską, odpowiedzialną za rekrutację pracowników do wszystkich centrów logistycznych Amazona w Polsce.

Dyrektor HR w Amazon Polska: Chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Marta Dworowska z polskim Amazonem związana jest od początku jego obecności w Polsce. Dziś u globalnego potentata rynku e-commerce pełni funkcję dyrektora HR w regionie CEE. 
 • To ona nadzoruje procesy rekrutacyjne i zarządzania zasobami ludzkimi we wszystkich centrach logistycznych w kraju. Jak sobie z tym radzi? 
 • Wskazuje, że w ramach programu poleceń pracowniczych tylko w zeszłym roku firma zatrudniła w Polsce ponad 3000 osób.

W pięciu centrach logistycznych zatrudniacie 14 tys. osób. Od września ich wynagrodzenie wzrosło - w zależności od stanowiska - od 5 do ponad 16 proc. Skąd te podwyżki? Amazona nie ominęła presja płacowa?

- Chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru i zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne pensje oraz atrakcyjne benefity. Właśnie dlatego w drugim kwartale każdego roku analizujemy lokalne rynki pracy. Następnie wprowadzamy odpowiednie zmiany w naszym systemie wynagrodzeń.

W tym roku przeanalizowaliśmy dane od prawie 200 innych pracodawców. Porównania dotyczyły indywidualnych stawek na podobnych stanowiskach, a także benefitów. W wyniku tegorocznego przeglądu zwiększyliśmy wynagrodzenia pracowników od 6,5 do 16,7 proc.

Pracownicy w Amazonie otrzymują także premię pieniężną za frekwencję i produktywność w wysokości do 15 proc., co oznacza, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy dzisiaj zarabia u nas miesięcznie nawet ponad 3700 zł brutto, a kierownik zespołu ponad 4700 zł brutto. Proponujemy im także atrakcyjne benefity, takie jak darmowy transport, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, posiłki za 1 zł oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez ponad 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł na kursy zawodowe i szkolenia.

Jakie macie plany rekrutacyjne na najbliższe miesiące? Ile osób znajdzie u was stałą pracę do końca roku?

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej działalności w Polsce i wyników rekrutacji, nieustannie też rozwijamy naszą sieć logistyczną i poszukujemy utalentowanych osób, które do nas dołączą. Dziś rekrutujemy do zespołów logistycznych w Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie i Sosnowcu, a także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, gdzie tylko w tym roku o ok. 1/3 zwiększymy liczbę specjalistów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Dyrektor HR w Amazon Polska: Chcemy być pracodawcą pierwszego wyboru

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Matka 2019-07-21 22:39:52

  Treść jakby gadał robot. I do tego pokrętnie.

 • gf 2018-09-15 16:01:50

  Czyli co? Transhumanistyczna bajeczka o robocikach zastepujacych ludzi w amazon sie nie sprawdza?

 • Uśzczdjehdwjhdw 2018-09-14 15:25:38

  Czy pracownicy Amazona wciąż jeszcze muszą sikać do butelek bo mają dlaeko do WC?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA