PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Dwukrotnie wzrosły długi branży pośrednictwa pracy

  • Autor: PAP/rs
  • 16 wrz 2022 9:12

Zaległości branży pośrednictwa pracy wobec kontrahentów i banków podwoiły się od początku pandemii do prawie 97 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Zwiększyła się też, o 86,4 proc., liczba niesolidnych płatników z tego sektora.

Dwukrotnie wzrosły długi branży pośrednictwa pracy
(Fot. Shutterstock.com)
REKLAMA
  • Wzrostowi kwoty zaległości wobec kontrahentów i banków towarzyszy wzrost liczby firm, które są niesolidnymi dłużnikami.
  • Na początku pandemii, w marcu 2020 r., było ich 809, a na koniec lipca br. już 1508 (wzrost o 86,4 proc.).
  • W ciągu ostatnich 12 miesięcy, tj. od lipca 2021 do lipca 2022, liczba niesolidnych płatników z branży rekrutacyjnej zwiększyła się o 650 firm czyli o 75,8 proc.

Od początku pandemii, z perspektywy całej branży (PKD 78 "Działalność związana z zatrudnieniem") wartość nieopłaconych w terminie zobowiązań zarówno kredytowych, jak i pozakredytowych podwoiła się. Suma płatności opóźnionych o min. 30 dni, na co najmniej 500 zł wobec jednego wierzyciela, osiągnęła po I połowie tego roku do prawie 97 mln zł - pokazują dane Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK.

Wzrostowi kwoty zaległości wobec kontrahentów i banków towarzyszy wzrost liczby firm, które są niesolidnymi dłużnikami. Na początku pandemii, w marcu 2020 r., było ich 809, a na koniec lipca br. już 1508 (wzrost o 86,4 proc.). W ciągu ostatnich 12 miesięcy, tj. od lipca 2021 do lipca 2022, liczba niesolidnych płatników z branży rekrutacyjnej zwiększyła się o 650 firm czyli o 75,8 proc.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Rosnąca suma zaległości przy jednoczesnym wzroście liczby niesolidnych dłużników potwierdza, że podjęcie współpracy z przedsiębiorstwem z branży rekrutacyjnej obarczone jest obecnie dużym ryzykiem" - zwrócił uwagę prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Analitycy BIG InfoMonitor zwrócili uwagę m.in. na spadek wskaźnika PMI. W sierpniu PMI dla polskiego przemysłu spadł do 40,9 pkt., czwarty miesiąc z rzędu utrzymując się poniżej poziomu 50 pkt. - przyjętego jako wartość graniczna. Taki odczyt sygnalizuje szybki spadek aktywności ekonomicznej działalności przemysłowej. To także najniższy wynik od maja 2020 roku, a nawet jest to jeden z najniższych odczytów w historii - zaznaczyli.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwukrotnie wzrosły długi branży pośrednictwa pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA