×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach

  • Autor: JP
  • 28 paź 2015 13:49

Rok 2015 jest dla polskiego rynku prawnego rokiem przetasowań. Zmiany w kadrach widać najwyraźniej na szczeblu partnerów, którzy do nowych firm zabierają całe zespoły pracowników, a także dotychczasowych klientów.

Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Chociaż światowi politycy nadal nie potrafią do końca określić, na jakim etapie kryzysu gospodarczego znajdują się poszczególne gospodarki, czy kryzys już za nami, czy nas dopiero czeka, jedno jest pewne – Polska jest postrzegana przez inwestorów jako atrakcyjny rynek - komentuje Marta Sybilska, szefowa praktyki prawnej w agencji rekrutacyjnej Tara HRC.

- Na lata 2014-2020 otrzymaliśmy tak duże fundusze, że jesteśmy obecnie największym beneficjentem w Unii Europejskiej. Pozytywne nastroje inwestycyjne przekładają się na wzrost liczby transakcji, a że do ich obsługi potrzebne są sztaby prawników, kancelarie wzmacniają swoje zasoby - dodaje.

Proces ten jest szczególnie widoczny w obszarze takich praktyk jak nieruchomości, rynki kapitałowe oraz praktyka fuzji i przejęć.

Zmiany kadrowe w kancelariach

Okres transferów na rynku prawnym otworzyła firma PwC, która z początkiem bieżącego roku zdecydowała się na wzmocnienie swojej praktyki prawnej w obszarze nieruchomości.

Decyzja ta zaowocowała pozyskaniem Jeana Rossi oraz Joanny Kalecińskiej-Rossi. Odeszli oni z Kancelarii White & Case wraz  z zespołem doświadczonych prawników specjalizujących się w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości.

W połowie lutego jako partner lokalny do kancelarii Gide Loyrette Nouel dołączył Mateusz Chmielewski a wraz z nim Dorota Jenerowicz jako starszy prawnik. Oboje pracowali wcześniej w kancelarii Greenberg Traurig.

Dzięki ich pozyskaniu kancelaria ogłosiła, że praktyka rynków kapitałowych rozpoczyna funkcjonowanie jako samodzielny departament.

Na rozwój praktyki rynków kapitałowych postawiło także warszawskie biuro CMS Cameron McKenna. W okresie wakacyjnym z kancelarii DLA Piper przeszło trzech prawników – Rafał Woźniak, który objął stanowisko of counsel, Magdalena Trzepizur oraz dr Michał Pawłowski, który od 1 września jako partner kieruje wzmocnionym zespołem. 

Największe transfery 2015 r.

Póki co jednym z największych tegorocznych transferów na polskim rynku usług prawniczych było wzmocnienie zespołu nieruchomościowego w Greenberg Traurig, który obecnie liczy 30 osób. Jednocześnie zmiana ta poważnie osłabiła zespoły nieruchomościowe w kancelariach Allen & Overy oraz Norton Rose Fullbright.

Do zespołu nieruchomości w Greenberg Traurig przeszedł szef praktyki nieruchomościowej Allen & Overy, Radomił Charzyński wraz z zespołem oraz Agnieszka Stankiewicz, szefowa praktyki z Norton Rose, również zabierając ze sobą część zespołu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Duże transfery kadrowe w polskich kancelariach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA