PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Duża inwestycja i miejsca pracy w Łodzi. Etaty da Fresenius Kabi Polska

  • Autor: GP
  • 22 cze 2017 13:35

Obecna od końca 2016 r. w Łodzi spółka Fresenius Kabi Polska ma zamiar zainwestować w łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE) sto milionów czterysta tysięcy zł. Wraz z inwestycją pojawi się 45 nowych miejsc pracy.

Duża inwestycja i miejsca pracy w Łodzi. Etaty da Fresenius Kabi Polska
Firma z branży żywienia klinicznego planuje rozbudowę obecnie wykorzystywanych budynków produkcyjnych, powiększenie parku maszynowego oraz powierzchni magazynowych.(fot.pixabay.com)
REKLAMA

Wraz z rozwojem łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) pojawią się w mieście centralnej Polski dodatkowe miejsca pracy. Od końca 2016 roku wśród blisko 300 instytucji, które korzystają z SSE w Łodzi jest także spółka Fresenius Kabi Polska, która w najbliższym czasie zainwestuje terenie strefy sto milionów czterysta tysięcy zł. Wraz z tą inwestycją Fresenius Kabi zatrudni 45 nowych pracowników.

Inwestycja będzie polegać na poszerzeniu istniejącego potencjału produkcyjnego oraz powierzchni magazynowych w Łodzi. Ponadto, dotychczas produkowane opakowania zostaną unowocześnione, poprzez zastosowanie zmodernizowanych komponentów opakowaniowych, obecnie dostarczanych z Niemiec, a za kilka lat wytwarzanych we własnym zakresie (planowana inwestycja w strefie).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Główny obszar innowacyjności to nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne elementów opakowania, wpływające na ważne z farmaceutycznego punktu widzenia bezpieczeństwo pacjenta, jak i personelu medycznego.

Firma planuje rozbudowę obecnie wykorzystywanych budynków produkcyjnych, powiększenie parku maszynowego oraz powierzchni magazynowych. Plany inwestycyjne obejmują także dostosowanie i rozbudowę instalacji i mediów produkcyjnych.

- Działalność w ramach łódzkiej SSE to szereg nowych możliwości dla spółki - mówi Krzysztof Strękowski, dyrektor wytwórni płynów infuzyjnych Fresenius Kabi Polska w Kutnie. - Umożliwi zakładowi w Kutnie dalszy rozwój poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych i integrację wertykalną produkcji komponentów opakowaniowych. Powstaną także nowe miejsca pracy.

Jak zaznaczono w informacji o przygotowywanej inwestycji, kwota sto milionów czterysta tysięcy zł ma być inwestowana na przestrzeni kilku lat. Finał inwestycji planowany jest na dzień 31 stycznia 2020 r.

Fresenius Kabi to międzynarodowy koncern zatrudniający 30 tysięcy pracowników na całym świecie. Jest zajmuje się m.in. żywieniem klinicznym w Europie oraz w wielu krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Duża inwestycja i miejsca pracy w Łodzi. Etaty da Fresenius Kabi Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA