×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Druga zmiana i nowi pracownicy. Grupa Selena otworzyła fabrykę

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 22 gru 2021 13:00

Grupa Selena, produkująca chemię budowlaną, otworzyła nowy zakład produkcyjny, w związku z czym planuje uruchomić w 2022 roku dodatkową zmianę. Pracę znajdzie prawie 30 osób.

Druga zmiana i nowi pracownicy. Grupa Selena otworzyła fabrykę
Tak prezentuje się nowa inwestycja Grupy Selena. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Grupa Selena otworzyła w Węgrowie w województwie mazowieckim zakład swojej spółki Tytan EOS. Fabryka posiada własne laboratorium kontroli jakości i wykorzystuje do produkcji zautomatyzowane rozwiązania. Planuje też dalszy rozwój i budowę kolejnej linii produkcyjnej w Węgrowie, co pozwoli zwiększyć produkcję nawet trzykrotnie.

Dodatkowo zakład uruchomi drugą zmianę produkcyjną, w związku z czym przewiduje zatrudnienie prawie 30 dodatkowych pracowników w przyszłym roku.

Firma stawia też na nowe technologie. W 2022 roku Tytan EOS Węgrów powiększy się też o dział R&D (research and development – badania i rozwój), a na wjeździe do zakładu zostanie zainstalowana bramka pozwalająca na weryfikację towarów. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu technologii RFID, czyli identyfikacji za pomocą fal radiowych. W tym celu na wózkach widłowych transportujących produkty zostaną zainstalowane czytniki, anteny, specjalny komputer i ekran do obsługi.

W Węgrowie produkowane będą m.in. kleje do płytek oraz kleje do ociepleń, tynk maszynowy, obrzutka, zaprawy do murowania, fugi w 20 kolorach, hydroizolacje oraz wylewki. Zautomatyzowana linia produkcyjna dostosowana jest do produkcji z wykorzystaniem lokalnych surowców, zakład posiada też własne laboratorium kontroli jakości.

- Z węgrowskiej fabryki będziemy wysyłać na cały świat produkty Tytan EOS, czyli jednej ze spółek Grupy Selena, która jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej, działającym na 4 kontynentach. Nowy zakład to także najwyższe standardy i bezpieczeństwo produkcji, a przede wszystkim komfort pracowników – dlatego m. in. do absolutnego minimum zmniejszyliśmy zapylanie przy dozowaniu suchych dodatków. Ponadto zależało nam, by nasza obecność w Węgrowie współgrała z lokalnym rynkiem, dlatego linia produkcyjna została dostosowana do tutejszych surowców. Chcemy być bowiem nie tylko inwestorem, ale także partnerem dla lokalnego biznesu i samorządu - podkreśla Roman Owczarek, prezes Tytan EOS Węgrów.

Obecnie Grupa Selena posiada zakłady produkcyjne w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. W październiku 2021 r. spółka zapowiedziała uruchomienie nowej inwestycji na terenie Kazachstanu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Druga zmiana i nowi pracownicy. Grupa Selena otworzyła fabrykę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA