Dress Code i rekrutacja: Torebka od Prady i kostium Chanel pomogą zdobyć lepszą pracę?

Osoby, które ubierają się w znane marki mają większą szansę żeby otrzymać wymarzoną pracę. Dodatkowo mają możliwość negocjowania wyższego wynagrodzenia - mówi Marek Jurkiewicz, dyrektor zarządzający InfoPraca.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dress Code i rekrutacja: Torebka od Prady i kostium Chanel pomogą zdobyć lepszą pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: Newsrmtv.tv/AT

8 sie 2017 12:20


Czy torebka od Prady, Louis Vuitton, kostium od Chanel mogą zwiększyć szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy? Według informacji opublikowanej w Harvard Business Review, osoba w odzieży luksusowej marki ma większe szanse i jest lepiej oceniana niż osoba w markowej, ale nie luksusowej odzieży.

- Badanie pokazało, że osoby, które ubierają się w znane marki mają większą szansę żeby wymarzoną pracę otrzymać. Dodatkowo mają możliwość negocjowania wyższego wynagrodzenia w związku z tym, że luksusowe marki podkreślają to, iż już odniosły sukces i je na nie stać – mówi Marek Jurkiewicz, dyrektor zarządzający InfoPraca.pl.

Czytaj też: Jak ubierać się podczas upałów, by nie złamać firmowego dress codu?

Badanie udowodniło też, że metka luksusowej marki musi być widoczna i nie ważne na jakim jest ubraniu. W badaniu wykorzystano podobną odzież. Na części były znaki firmowe luksusowych firm na innych już tylko sieciowych. Efekt był dostrzegalny tylko w przypadku gdy logo marki premium było widoczne. Badanie przeprowadzono w USA. Czy to działa też w Polsce?

- W moim odczuciu chodzi o to pierwsze wrażenie, czyli jak jesteśmy ubrani w zależności o jakie stanowisko się staramy, na jakim poziomie i wtedy ważne jest żeby ubrać się schludnie adekwatnie do sytuacji, stanowiska i branży. Ubiór i marki premium mogą być dwojako odebrane. Jako coś co jest ponad miarę w zależności od tego na jakie stanowisko aplikujemy. Mogą być też odebrane pozytywnie, ale tak naprawdę mówimy o pierwszym wrażeniu, które robimy na rekruterze lub potencjalnym pracodawcy. Pamiętajmy aby nie przesadzić ani w jedną ani w drugą stronę starając się o pracę – dodaje Marek Jurkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.