Dotacje na aktywizację młodzieży w woj. świętokrzyskim

• 14 organizacji pozarządowych otrzyma dotacje na realizacje projektów, wspierających postawy społeczne młodzieży w województwie świętokrzyskim.
• To efekt pilotażowego konkursu, organizowanego po raz pierwszy przez samorząd regionu.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dotacje na aktywizację młodzieży w woj. świętokrzyskim

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 kwi 2016 12:24


Jak poinformowano na czwartkowej (7 kwietnia) konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskiemu w Kielcach, wnioski na dotacje o łącznej kwocie ponad 220 tys. zł - przy całkowitej wartości przedsięwzięć ponad 300 tys. zł - złożyły 42 stowarzyszenia z całego regionu. Komisja konkursowa zdecydowała, że wsparcie kwotami od 2,5 tys. do 5 tys. zł, otrzymają projekty 14 organizacji. Łączna kwota dotacji to 50 tys. zł.

W ocenie marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa, pilotaż programu grantowego, finansowanego z regionalnego budżetu pokazał, że idea wsparcia organizacji pracujących na rzecz młodzieży, była słuszna. "Zapotrzebowanie jest olbrzymie, a pomysłowość, kreatywność młodego pokolenia w regionie, bardzo duża. Pewnie zarekomendujemy kolejną edycję konkursu, z - mam nadzieję - większą kwotą i uda się do tego przekonać radnych (sejmiku województwa - red.)" - dodał marszałek.

Celem konkursu było zwiększenie aktywności młodzieży w życiu społecznym i obywatelskim w regionie - przez podniesienie umiejętności ich społecznych w ramach pracy w grupie, komunikowania się z przedstawicielami różnych środowisk, umiejętności negocjowania i budowy zaufania oraz podejmowania decyzji.

Czytaj też: Młodzi Polacy: Bezrobotni i bierni zawodowo

Organizacje mogły starać się o dotację na m.in.: wspieranie aktywności grup młodzieżowych w terenie, szkolenia dla ich liderów, promocję wolontariatu i organizację przedsięwzięć angażujących młodych ludzi w życie publiczne.

Jedną z organizacji, które otrzymało dotację jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jak mówił jego prezes Maciej Ziernik, w ramach projektu realizowanego wspólnie z dwoma innymi stowarzyszeniami, 20 młodych liderów społecznych z całego województwa będzie uczestniczyło w szkoleniach, warsztatach i spotkaniach mentoringowych. "Chodzi o to, by zyskali oni kompetencje do prowadzenia w swoich środowiskach projektów małych zmian społecznych. To może być - przykładowo - lobbowanie za utworzeniem skate parku, młodzieżowej rady miasta czy odmalowanie ławek w sąsiedztwie" - wyjaśniał Ziernik.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.