PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

"Dostępni lekarze" w Częstochowie. Miasto podpisało umowy

Trójka studentów ostatniego roku uniwersytetów medycznych podpisała z miastem umowy stypendialne w ramach programu „Dostępny Lekarz”. Po ukończeniu nauki rozpoczną pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie.

"Dostępni lekarze" w Częstochowie. Miasto podpisało umowy
Adobe Stock
REKLAMA
  • Problemy kadrowe, to po finansowych najpoważniejsze kłopoty z jakimi borykają się placówki służby zdrowia w Polsce, także w Częstochowie.
  • Miejski program „Dostępny lekarz” powstał z troski o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkanek i mieszkańców.
  • Jego celem jest zachęcenie młodych lekarzy do pozostania na dłużej w mieście

- Wspieramy ochronę zdrowia poprzez remonty oddziałów czy inwestycje takie, jak nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy na Zawodziu. Realizujemy też programy zdrowotne i profilaktyczne, ale by sytuacja w służbie zdrowia trwale się poprawiła, potrzebni są przede wszystkim lekarze – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk o idei programu ,,Dostępny Lekarz”, realizowanego w ramach wiekszego programu „Teraz Lepsza Praca”.

O ile część infrastruktury, dzięki staraniom samorządów i środkom unijnym jest sukcesywnie modernizowana, to jednak kontrakty NFZ nie gwarantują finansowania na poziomie dającym możliwość zbilansowania rocznych budżetów - zwraca uwagę częstochowski magistrat. Dodaje, że konieczne są systemowe zmiany w opiece zdrowotnej, zwłaszcza związane z finansowaniem lecznictwa zamkniętego. Samorząd lokalny ma jednak na to mały wpływ. Może próbować łagodzić problem braków kadrowych.  Stąd pomysł programu "Dostępny lekarz".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co najmniej 3 lata

Program powstał z troski o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkanek i mieszkańców. Jego celem jest zachęcenie młodych lekarzy do pozostania na dłużej w Częstochowie. Pierwsza trójka stypendystów programu „Dostępny Lekarz”: Paula Kita z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Jan Wojtysiak z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Mikołaj Sowiński ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która spełniła warunki uzyskała stypendium, zobowiązała się do pracy w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie na okres nie krótszy niż 3 lata.

Zgodnie podkreślali, że to co ich zachęciło, to m.in. szybsza niż w dużych ośrodkach akademickich możliwość pełnego „wejścia” w lekarską praktykę oraz perspektywa istotnego obniżenia kosztów utrzymania w okresie pracy w Częstochowie.    

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Dostępni lekarze" w Częstochowie. Miasto podpisało umowy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA