Donaldson zbuduje w Skarbimierzu fabrykę filtrów

Amerykańska firma Donaldson Company Inc. rozpoczyna w Skarbimierzu budowę fabryki filtrów przemysłowych. Pracę ma w niej znaleźć co najmniej 138 osób. Produkty będą trafiać na rynek europejski i do Rosji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Donaldson zbuduje w Skarbimierzu fabrykę filtrów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 lip 2013 16:49


Inwestycja amerykańskiej firmy Donaldson Company Inc. powstanie na terenie podstrefy Skarbimierz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

„Firma kupiła już 10 ha ziemi, ma pozwolenie na budowę i pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Na dniach rozpoczną budowę" - powiedział kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki Sławomir Janecki.

Zakład ma mieć 10 tys. metrów kw. powierzchni, ale firma ma w planach rozbudowę. Początkowo zamierza zatrudnić 138 osób, ale jak powiedział PAP Janecki - docelowo może to być nawet 500 osób.

COIiE jest zaangażowane w prowadzenie inwestycji od początku, od czerwca 2011 r. Decydując się na miejsce inwestycji firma Donaldson rozpatrywała lokalizacje na terenie Czech i Słowacji. Pod uwagę brano również tereny w woj. świętokrzyskim i wielkopolskim.

„Najwyżej oceniono jednak tereny po byłym lotnisku radzieckim w Skarbimierzu. Przedstawiciele Donaldsona spotykali się z firmami, które już działają w tamtym terenie, m.in. Kraftem i Johnson Controls, którzy przekonywali, że jest to dobra lokalizacja" - powiedział PAP Janecki. „Obawiali się trochę wojskowych pozostałości. Teren sprawdzali saperzy i specjalna firma z Warszawy, która przekopała go metr po metrze" - dodał.

Donaldson będzie w Skarbimierzu produkował filtry przemysłowe, które następnie będą trafiać na rynki europejskie i do Rosji. Otwarcie zakładu planowane jest na 2015 r. Będzie to trzeci zakład firmy na terenie Europy. Pierwszy uruchomiono w 2003 r. w Czechach.

Donaldson jest światowym liderem w produkcji systemów filtracyjnych i części zamiennych. Działalność rozpoczął już w 1915 r. produkując proste oczyszczacze powietrza do ciągników. Później poszerzono gamę produktów, a początkowo trzyosobowy zakład zmienił się w globalną korporację, która zatrudnia dziś ponad 12 tys. pracowników. Donaldson jest notowany na nowojorskiej giełdzie S&P.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

góral 2014-03-14 05:08:34

czy i na jakiej stronie ruszyła rekrutacja