Domex złożył wniosek o upadłość

Właściciel sieci elektromarketów Avans, spółka Domex, złożył przed tygodniem w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu wniosek o upadłość. Nieoficjalnie mówi się, że długi grupy sięgają 440 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Domex złożył wniosek o upadłość

PODZIEL SIĘ


Autor: Sztafeta.pl (Joanna Rybczyńska)

7 maj 2014 14:04


Wśród pracowników, zatrudnionych zarówno w ponad 250 sklepach Avans, jak i w centrum logistyczno-magazynowym między innymi na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zapanowała niepewność o miejsca pracy - podaje Sztafeta.pl.

Informacje o złożonym przed tygodniem wniosku o ogłoszenie upadłości potwierdza rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, sędzia Zygmunt Dudziński. - Potwierdzam, że do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, wydział gospodarczy, wpłynął wniosek o stwierdzenie upadłości spółki Domex sp. z o.o w Sandomierzu - powiedział rzecznik.

Póki co, sąd nie wskazał jeszcze terminu rozpoznania wniosku. W pierwszej kolejności podjął inne kroki, czynności wstępne konieczne do rozpoznania wniosku o upadłość. - W piątek, 25 kwietnia, sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku dłużnika, firmy Domex, przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego - dodaje sędzia Dudziński. Jak tłumaczy rzecznik, ustanowienie nadzorcy ma być realnym zabezpieczeniem majątku firmy przed ewentualnym uszczupleniem nim dojdzie do rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości.

Nadzorca, o ile Domex nie odwoła się od piątkowego postanowienia, na co ma siedem dni, ma trzy tygodnie na przedstawienie sądowi spisu majątku firmy i dopiero wówczas sąd wyznaczy termin ostatecznej rozprawy. - Nadzorca zadanie ma o tyle trudne, że cześć majątku znajduje się w centrum Domex na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podtarnobrzeskim Chmielowie, część w powiecie konińskim.

Najbardziej prawdopodobny termin rozprawy, na której sąd miałby rozpoznać wniosek o upadłość, to połowa czerwca. Póki co, sieć powinna normalnie funkcjonować, pracownicy pracować. Jak jednak nieoficjalnie nam przyznają, nastroje wśród pracowników zarówno centrum logistyczno-magazynowego Domex, jak i sklepów Avans, nie są optymistyczne.

- Wszyscy boimy się utraty pracy. Do niedawna Domex był jednym z lepszych pracodawców w Tarnobrzegu - mówią pracujący w Chmielowie. Jak dodają, najbardziej optymistyczna wersja złych prognoz, to kłopoty i opóźnienia z wypłatami.

Żadnych komentarzy na temat sytuacji firmy, złożonego wniosku o stwierdzenie upadłości nie udzielają przedstawiciele Domeksu. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.