×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Dolnośląskie. Spory zastrzyk gotówki na pomoc dla szukających pracy

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 sie 2019 15:19

Blisko 53 mln zł przeznaczył Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy na wsparcie osób szukających nowego zatrudnienia. Pieniądze trafią do 37 stowarzyszeń, instytucji i firm, które pomogą ponad 3 tys. bezrobotnym Dolnoślązakom.

Dolnośląskie. Spory zastrzyk gotówki na pomoc dla szukających pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Rzecznik Dolnośląskiego WUP Stefan Augustyn poinformował, że 37 autorów projektów swoje przedsięwzięcia zrealizuje na całym Dolnym Śląsku lub w mniejszych aglomeracjach i powiatach. To fundacje, organizacje pracodawców, stowarzyszenia i organizacje społeczne, przedsiębiorcy, a także placówki oświatowe.

- Część z działań jest już realizowana, a kolejne ruszą od września. Przewidziano m.in. finansowe wsparcie na utworzenie i doposażenie nowego miejsca pracy, fundusze potrzebne na znalezienie pracy w innym mieście, szkolenia i staże - dodał.

- Na te działania przeznaczamy rekordową kwotę, bo blisko 53 mln zł. Mimo że bezrobocie stale maleje, to jest całkiem spora grupa osób, która nie ma pracy z różnych powodów, a na tym rynku pracy chciałaby się znaleźć. Dzięki funduszom unijnym z regionalnego programu operacyjnego województwa dolnośląskiego taka pomoc jest możliwa - podkreślił dolnośląski marszałek Cezary Przybylski.

Fundusze przeznaczone w ramach najnowszych projektów są przyznawane poza powiatowymi urzędami pracy i nie jest konieczna ich rejestracja w PUP.

Członek zarządu województwa dolnośląskiego Michał Bobowiec dodał, że pomoc adresowana jest również do reemigrantów, czyli osób powracających na polski rynek pracy, a także imigrantów.

- Wsparciem obejmujemy również ubogich pracujących, osoby, które pracują, ale niewielkie wynagrodzenie powoduje, że są zmuszone korzystać z pomocy społecznej. Ze wsparcia mogą skorzystać także osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych i na czas określony, jak również osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny - tłumaczył Bobowiec.

P.o. dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Bartosz Kotecki poinformował, że projekty z zakresu aktywizacji zawodowej skierowane są do osób bezrobotnych, które mają więcej niż 30 lat, zwłaszcza jeśli znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tzn. osób powyżej 50 lat, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych i z niskimi kwalifikacjami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolnośląskie. Spory zastrzyk gotówki na pomoc dla szukających pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA