Dobre prognozy dla polskich menedżerów i specjalistów

- Według najnowszych wyników Antal Global Snapshot 58 proc. pracodawców planuje rekrutacje specjalistów i menedżerów w III kwartale, a jedynie 11 proc. spodziewa się, że będzie ich zwalniać – mówi Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobre prognozy dla polskich menedżerów i specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 cze 2013 13:38


Te nowiny są szczególnie obiecujące dla specjalistów z sektora e-commerce i social media (93 proc. wynosi odsetek pracodawców planujących zatrudniać), SSC/BPO (92 proc.) i ubezpieczeń (72 proc.), a także księgowości i firm konsultingowych (71 proc.).

- Ogromne potrzeby kadrowe generowane przez struktury firm z sektora SSC/BPO zmuszają je do szukania pracowników w firmach consultingowych, biurach rachunkowych i wewnętrznych działach finansowych. W związku z tym i one zmuszone są do prowadzenia kolejnych rekrutacji - zauważa Anna Piotrowska-Banasiak, menedżer Antal Finance & Accountancy.

Wciąż wysoki odsetek pracodawców planuje zatrudniać w sektorze oprogramowania IT (65%) i bankowości (60%).

Jeśli chodzi o pracodawców z branży transportowej, produkcji przemysłowej, motoryzacji nie planuje zmian kadrowych - plany zarówno zatrudnienia, jak i zwalniania utrzymują się na ustabilizowanym poziomie.

To, że zapotrzebowanie na menedżerów i specjalistów jest, wcale nie oznacza, że wszystkim będzie łatwo ją zdobyć.

- Kandydaci bierni, bez sukcesów zawodowych i bez pomysłu na siebie będą mieli coraz większe problemy na dynamicznym, lecz coraz bardziej wymagającym rynku - komentuje Artur Skiba.

Nie jest źle, ale nasi sąsiedzi - Czechy i Słowacy - prześcigają nas w planach dotyczących zatrudnienia w najbliższym kwartale (63 proc. pracodawców planuje przyjąć nowych pracowników).

Najgorzej jest wciąż na południu Europy. W Hiszpanii tylko 28 proc. deklaruje nowe przyjęcia, w Portugalii 31 proc., a we Włoszech 37 proc. Niska dynamika zatrudnienia dotyczy też Niemiec - tylko 31 proc. respondentów planuje rekrutacje pracowników średniego i wyższego szczebla (12 proc. sygnalizuje możliwe zwolnienia).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.