Dobra sytuacja branży stalowej w Polsce wzmaga apetyt na pracowników

• Satysfakcjonujący wskaźnik produkcji polskiej stali, plasujący się w 2015 r. na poziomie 9,2 mln ton to najlepszy od ośmiu lat wynik krajowego sektora.
• Firmy z branży zgłaszają zapotrzebowanie na specjalistów. Rekrutacje prowadzą m.in. przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją wyrobów stalowych i produkcją prefabrykatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dobra sytuacja branży stalowej w Polsce wzmaga apetyt na pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 kwi 2016 14:04


- Od 2012 r. odnotowaliśmy stale rosnący popyt na zbrojenia budowlane, które dostarczamy pod konkretne inwestycje. By sprostać więc zapotrzebowaniu odbiorców na zwiększone dostawy, sukcesywnie powiększamy nasz zespół specjalistów. Obecnie zatrudniamy blisko 250 osób, których liczba wzrosła o 38 proc. w porównaniu do 2013 r. - mówi Mariusz Burski, członek zarządu i ekspert firmy Vimex. - W planach na obecny rok mamy natomiast zrekrutowanie 60 nowych pracowników, głównie do naszych dwóch zakładów prefabrykacji - dodaje Burski.

Spółka prowadzi nabór na stanowiska produkcyjne, w tym operatorów maszyn numerycznych, kierowników zakładu czy z racji rozwiniętej sieci dystrybucji - kierowców samochodów ciężarowych. Poszukuje również specjalistów ds. sprzedaży, obsługi klienta oraz zajmujących się handlem zagranicznym, głównie z rynkiem niemieckim.

Dobra kondycja sektora

Popyt na stal rośnie głównie dzięki przemysłowi konstrukcyjnemu, inwestycjom w budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe czy drogownictwo. W ubiegłym roku oddano do użytkowania blisko 148 tys. mieszkań, czyli o ponad 3 proc. więcej niż w 2014 r., z kolei liczba rozpoczętych inwestycji deweloperskich wzrosła o prawie 14 proc.

Jeśli dynamika nie ulegnie niespodziewanej zmianie, aktywność deweloperów w 2016 r. powinna przełożyć się na kolejne rekordy w liczbie rozpoczętych prac budowlanych, a co za tym idzie – nie spadnie zapotrzebowanie na zamówienia zbrojeń stalowych. To zapewni miejsca pracy tysiącom chętnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.