PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Do wzięcia 40 mln zł na aktywizację cudzoziemców

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs, w ramach którego samorządy, organizacje pozarządowe i instytucje rynku pracy mogą ubiegać się o środki na aktywizację zawodową i integrację cudzoziemców. Na ten cel resort przeznaczył łącznie 40 mln zł.

  • Autor: PAP/JP
  • 25 lut 2022 11:44
Do wzięcia 40 mln zł na aktywizację cudzoziemców
Zadania dotyczyć mogą m.in. wsparcia dla cudzoziemców poszukujących pracy czy planujących otworzenie działalności (fot. Shutterstock)
REKLAMA

"Przede wszystkim wsparciem objęte zostaną osoby ewakuowane do Polski w ramach rządowego wsparcia sojuszników z Afganistanu, a także mieszkańcy pogrążonej w wojnie Ukrainy" - wskazała, cytowana w komunikacie resortu, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Konkurs ofert "Razem Możemy Więcej - Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023", to pierwsza odsłona Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców przewidzianego na kolejne trzy lata.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Celem programu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców, którzy legalnie przebywają w Polsce, a którzy spotykają się z trudnościami m.in. ze znalezieniem zatrudnienia, barierą językową i integracyjną w społeczeństwie.

W ogłoszonym konkursie ofert - w ramach pierwszej edycji programu - jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe oraz instytucje rynku pracy mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizacje projektów realizowanych w priorytetowych obszarach programu - aktywizacji zawodowej i integracji. Zadania dotyczyć mogą m.in. wsparcia dla cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności.

"Dodatkowym atutem zgłoszonych ofert w bieżącej edycji programu będzie uwzględnienie grupy cudzoziemców, którzy zostali ewakuowani w ubiegłym roku do Polski w ramach rządowego wsparcia sojuszników z Afganistanu lub którzy znaleźli się w szczególnie trudnej sytuacji w związku z ewakuowaniem z obszarów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie" - zaznaczyła szefowa MRiPS.

Podmiot ubiegający się o wsparcie może złożyć tylko jedną ofertę w ramach jednego obszaru priorytetowego, a nie więcej niż dwie oferty w ramach jednego konkursu. Pojedyncza oferta może natomiast obejmować dwa obszary priorytetowe, przy czym wskazane jest określenie priorytetu wiodącego.

Oferty wraz z oświadczeniami i wszystkimi niezbędnymi załącznikami należy złożyć do 21 marca 2022 r. do godz. 16, za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Zadania powinny być zrealizowane najpóźniej do końca 2023 roku. Na realizację projektów w ramach konkursu ministerstwo przeznaczy kwotę do 40 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Do wzięcia 40 mln zł na aktywizację cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA