×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 28 maj 2020 13:20

W maju do urzędów pracy wpłynęło jak dotąd więcej ofert pracy niż w ciągu całego poprzedniego miesiąca. To pozytywny sygnał, że odmrażanie gospodarki działa - poinformowała w Sejmie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Alina Nowak.

Do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy
Alina Nowak (fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Poszczególne instrumenty tarczy stanowią realną pomoc. To widać po statystykach rynku pracy, gdzie, owszem, przybywa osób rejestrujących się jako osoby bezrobotne, ale nie tak lawinowo i skokowo jak mogłoby być, gdyby nie było tych instrumentów - wskazała Alina Nowak. 
  • Poinformowała również, że przez 27 dni maja do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy niż przez cały kwiecień.
  • To pozytywny sygnał, że odmrażanie gospodarki powoduje, że mamy coraz więcej miejsc pracy i te osoby, które utraciły zatrudnienie, będą miały szansę i możliwość szybkiego powrotu na rynek pracy - stwierdziła.

Nowak odpowiadała na pytania bieżące posłów. Posłanki PiS Joanna Lichocka i Barbara Bartuś pytały o pieniądze na ratowanie miejsc pracy, które do tej pory zostały wypłacone przedsiębiorcom. Wiceminister podkreśliła, że mijają prawie dwa miesiące działania tarczy antykryzysowej i że przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z jej instrumentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Do urzędów pracy wpłynęło więcej ofert pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA