Długotrwale bezrobotni z Małopolski mają szansę na pracę

W Małopolsce, jako pierwszej w Polsce, podpisano umowę na aktywizację osób długotrwale bezrobotnych przez podmiot niepubliczny. W ramach umowy firma Ingeus pomoże wrócić na rynek pracy tysiącu osób z powiatu bocheńskiego, nowotarskiego, krakowskiego oraz Krakowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Długotrwale bezrobotni z Małopolski mają szansę na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 lut 2015 12:00


Wcześniej, Ingeus realizował projekt pilotażowy na terenie powiatu gorlickiego, oświęcimskiego, tarnowskiego i Nowego Sącza. Pilotaż w Małopolsce okazał się sukcesem, a jego wyniki są najlepsze spośród programów pilotażowych prowadzonych w innych regionach.

Zlecanie usług aktywizacyjnych podmiotom zewnętrznym to nowy instrument wprowadzony przez zeszłoroczną nowelizację Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeprowadziło programy pilotażowe tego rozwiązania na Mazowszu, Podkarpaciu i Dolnym Śląsku.

Czytaj też: Małopolska: Kto ma największe szanse na pracę w tym roku?

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zdecydował się na zrealizowanie swojego pilotażu pt. „Express do zatrudnienia – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych”, którego operatorem była firma Ingeus. Efekty projektu małopolskiego okazały się być lepsze niż w innych regionach, gdzie były przeprowadzane pilotaże.

- Podpisanie umowy na kolejny program w Małopolsce to potwierdzenie, że nasz model pracy działa i realnie pomaga osobom długotrwale bezrobotnym. Cieszymy się, że będziemy kontynuować działania w regionie. Doświadczenie z „Expressu…” pokazuje, że Małopolska jest gotowa na innowacje, a współpraca urzędów pracy z wyspecjalizowanym operatorem przynosi pożądane efekty. Reforma, która wprowadziła to rozwiązanie jest szansą, aby więcej osób długotrwale bezrobotnych wracało szybciej do trwałego zatrudnienia. Małopolska jako pierwsza w Polsce z tej szansy skorzystała – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus.

Program aktywizacyjny polegać będzie na dokonaniu całościowej diagnozy sytuacji zawodowej klienta (osoby bezrobotnej) oraz zaprojektowaniu działań mających na celu podjęcie zatrudnienia lub działalności gospodarczej.

Kolejnym krokiem jest realizacja działań aktywizacyjnych w oparciu o indywidualny plan stworzony przez doradcę i klienta. Samo doprowadzenie do zatrudnienia nie oznacza zakończenia pracy z klientem. Doradcy Ingeus wspierają swoich klientów w utrzymaniu pracy, monitorują ich losy poprzez bezpośredni i stały kontakt z klientami i ich nowymi pracodawcami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.